باید به نحوی زیان سرمایه‌گذاران خرد در بازار سرمایه جبران شود

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سرمایه‌گذاران خُرد بیشترین ضرر را متحمل شده‌اند و آسیب دیده‌اند و باید فکری برای جبران ضرر آنها داشته باشیم.

به گزارش رتبه آنلاین از خانه ملت، آرش زره‌تن لهونی، عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در نشست امروز این کمیسیون با حضور دژپسند، وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تاکید براینکه در سالی که گذشت بازار بورس با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بود، گفت: سرمایه‌گذاران خُرد بیشترین ضرر را در این میان متحمل شده و آسیب دیده‌اند و باید فکری برای جبران ضرر آنها داشته باشیم.

اگر در رابطه با بورس/مسکن/خودرو/دلار سئوال دارید کلیک کنید

وی تاکید کرد : ارزش سهام دولت در شرکت‌های دولتی ۳۸۵هزار میلیارد تومان اعلام شده و در سال ۱۴۰۰ قرار است مبلغ ۹۵۰۰۰ میلیارد آن واگذار شود. بر این اساس پیشنهاد می‌کنم مبلغ ۱۰هزار میلیارد تومان دیگر به منظور جبران زیان سرمایه‌‌گذاران خرد از سهام دولت واگذار گردد و به ۹۵۰۰۰ میلیارد دیگر اضافه شده و در اصلاحیه بودجه لحاظ شود تا بخشی از مشکلات زیان‌دیدگان رفع گردد.

زره‌تن لهونی تصریح کرد: پیشنهاد دیگر این است که ۱۰هزار میلیارد تومان از درآمد مالیاتی سال گذشته دولت از بازار بورس را برای جبران زیان سرمایه‌گذاران خُرد اختصاص دهد. به هر صورت باید به نحوی زیان سرمایه‌گذاران خرد در بازار سرمایه جبران شود.