بورس نمایه

امروز سهامداران شرکت‌های صنایع جوشکاب یزد، همکاران سیستم و سپنتا در بورس و معامله‌گران شرکت‌های توسعه سرمایه‌گذاری صنایع چوب خزر و توزیع داروپخش در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از مشرق، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سهام با افت ۳۹هزار و ۵۷۴واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۱۰هزار و ۶۵۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۵۴۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۰هزار و ۹۸میلیارد تومان در یک میلیون و ۴۶۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های صنایع جوشکاب یزد، همکاران سیستم و سپنتا بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروسازی زهراوی، بانک ملت و داروسازی فارابی بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۹۷۳میلیون ورقه به‌ارزش ۲۵هزار و ۳۹۶میلیارد تومان در ۷۱۸هزار نوبت، آیفکس ۳۱۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۷۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های صنایع چوب خزر، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و توزیع داروپخش بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، بانک دی و تولید ژلاتین کپسول ایران بیشترین کاهش قیمت را داشتند.