بازار رها شده است/ کمیسیون اقتصادی وضعیت بورس را پیگیری کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه بازار رها شده و کمیسیون اقتصادی مجلس باید این وضعیت و همچنین شرایط بازار بورس را پیگیری کند.

به گزارش رتبه آنلاین از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی عصر امروز مجلس طی تذکری شفاهی با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره گرانی و وضعیت معیشتی مردم اظهارداشت: مقام معظم رهبری به وضعیت بازار و قیمت ها که به شدت روی زندگی مردم اثر منفی گذاشته است، اشاره کردند و از این موضوع گلایه مند بودند.

وی با بیان اینکه موضوعات مهم در عرصه ملی و بین المللی باید در دستور کار مجلس قرار گیرد، گفت: بازار دچار التهاب شده و وزارتخانه های کشاورزی و صمت بازار را رها کرده اند و مشخص نیست که قیمت ها قرار است تا کجا افزایش یابد و به جهت اهمیت موضوع و دستور مقام معظم رهبری باید این موضوع در دستور کار مجلس قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس برای کمک به مردم و افزایش نظارت دولت بر بازار و هم افزایی بین دولت و مجلس جهت حصول رضایت رهبر معظم انقلاب و مردم آمادگی کامل دارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر،  گفت: در طول یک سال گذشته به دلیل شیوع کرونا محدودیت های جدی برای برخی از مشاغل و کسب و کارها ایجاد شده و تورم باعث رشد افسارگسیخته قیمت ها شده است.

وی با بیان اینکه واقعا بازار رها شده است، گفت: مقام معظم رهبری به موضوع کرونا هم اشاره کردند و ما باید توجه داشته باشیم که کرونا روی اقتصاد کشور آثار مخربی داشته و باید فکری اساسی در این باره شود

نایب رئیس مجلس اضافه کرد: لازم است کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به بسته مدیریتی روشن در شرایط کرونا که مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند، توجه ویژه کنند.

قاضی زاده هاشمی اظهارداشت: قرار است اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از میادین میوه و تره بار بازدید کنند و همچنین کمیسیون اقتصادی مجلس هم باید به این موضوع  و وضعیت بازار بورس ورود کنند و این مسائل پیگیری شود.