ایرانی‌ها تا پایان مرداد ماه سال جاری بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان مالیات دادند.

 به گزارش خبرآنلاین، بررسی ها نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری تاکنون درآمد مالیاتی دولت به ۳۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است که هر چند از درآمد مورد انتظار دولت کمتر بود اما نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایشی برابر با ۳٫۲ درصد را نشان می‌دهد.

سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه عمومی کشور در این دوره زمانی برابر با ۷۸٫۲ درصد و سهم سایر درآمدها برابر با ۲۱٫۸ درصد بوده است. کل درآمدهای دولت در این مقطع زمانی برابر با ۴۶ هزار و ۹۶۰ تومان بوده‌است.

بر این اساس هر چند حجم درآمد مالیاتی دولت در این دوره زمانی افزایش یافته است اما میزان درآمد محقق شده از سرفصل “سایر درآمدها” کاهشی برابر با ۱۱٫۸ درصد را شاهد بوده است.

بر اساس گزارش ارایه شده از سوی بانک مرکزی، مالیات اشخاص حقوقی در مدت پنج ماهه امسال ۱۱ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۶٫۱ درصدی روبه‌رو بوده است.

بر این اساس در این دوره زمانی یعنی از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه حجم مالیات وصولی از محل واردات ۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایشی برابر با ۱۵٫۷ درصد را نشان می دهد. مالیات بر واردات خودرو اما در این دوره زمانی کاهشی برابر ۴۶٫۲ درصد را نشان می دهد. مالیات بر درآمد نیز در این دوره زمانی افزایشی برابر با ۱۰٫۶ درصد را شاهد بوده است.