انتشار ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره سهام برای ۲ بانک

حجم اوراقی که برای دو مجموعه بانک ملی و بانک اقتصاد نوین منتشر خواهد شد، جمعا ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش رتبه آنلاین از بورس نیوز، یکی از طرح هایی که در یکی دو هفته اخیر اجرایی شده و می تواند به تقویت تقاضای بازار کمک کند، امکان انتشار اوراق اجاره سهام توسط هلدینگ های بزرگ بازار به منظور حمایت از سهم ها است.

طبق خبرها تا کنون، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین چند روز قبل ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره سهام منتشر کرد و خریدهایی هم در برخی نمادهای زیرمجموعه از جمله “سیتا” و “تاصیکو” انجام داده است. هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس هم همین روزها ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اجاره سهام منتشر می کند تا اقدام به خرید سهم های ارزنده بازار کند. با توجه به ریزش سنگین نمادهای گروه خودرویی، انتظار می رود دو خودروساز بزرگ بازار هم برای حمایت از زیرمجموعه های خود، گامی بردارند.

داود رزاقی مدیر عامل شرکت تامین سرمایه نوین در گفت‌وگو با بورس نیوز بیان کرد: فعلاً از سوی خودروسازان درخواستی برای انتشار اوراق به ما مطرح نشده است.

وی افزود: اما پیگیر انتشار اوراق برای مجموعه‌های بانک ملی و بانک اقتصاد نوین هستیم. البته فرآیند انتشار اوراق اجاره سهام، احتمالاً حداقل یک ماه زمان خواهد برد. حجم اوراقی که برای دو مجموعه بانک ملی و بانک اقتصاد نوین منتشر خواهد شد، جمعاً ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.