امروز ۱۵معامله مشکوک در بورس رخ داده است

در روز افت ۱۴ هزار و ۴۵۰ واحدی شاخص، سه شرکت دارویی، دو سهم زراعتی، سه سرمایه گذاری به همراه ۷ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش رتبه آنلاین از بورس پرس، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با افزایش عرضه‌ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۱۴ هزار و ۴۵۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۴۵ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۴.۹ و ۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، بانک پارسیان، ملی مس، بانک صادرات به همراه بانک ملت با داد و ستد بیش از ۵۳۱، ۲۲۳، ۱۷۶، ۱۷۲ و ۱۵۲ میلیون سهمی تعلق گرفت.

    در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

    در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری جامی حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد ۱.۴ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۱۲.۴ میلیون سهمی شد.

    در ادامه هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، سینادارو، پارس دارو، داروسازی ابوریحان، سرمایه‌گذاری وثوق امین، آینده سازان بهشت پارس، لبنیات پاک، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز، کشت و صنعت جوین، گسترش صنایع انرژی آذرآب، کشت و دام قیام اصفهان، پرمیت، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان و فولاد خراسان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

    حضور سه شرکت دارویی، دو سهم زراعتی، سه سرمایه‌گذاری به همراه ۷ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.