امروز کدام نمادها معامله مشکوک داشتند؟

در روز افت ۳۷ هزار و ۶۲۰ واحدی شاخص، سه سرمایه‌گذاری، سه شرکت سیمانی، سهم تازه وارد به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش رتبه آنلاین از بورس پرس، در جریان معاملات نخستین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه فشار فروش هفته قبل و با افت قیمت در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۳۷ هزار و ۶۲۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۱۳۵ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۷ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به همراه بانک ملت با داد و ستد بیش از ۳۱۴، ۲۲۳، ۱۲۶، ۱۰۵ و ۸۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۶ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت کاغذسازی کاوه حاضر در بازار دوم بورس با رشد ۱.۴ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۳۳.۷ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های توسعه و عمران نائین، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی، سیمان فارس، پلی پروپیلن جم، سیمان داراب، پلاستیران، سرمایه‌گذاری ساختمانی بین‌المللی نام آوران مهندسی، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز، سیمان کردستان، سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین، صنایع تجهیزات نفت، نورد و قطعات فولادی، آبادگران کیش و زر ماکارون (سهم تازه وارد) مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سه سرمایه گذاری، سه شرکت سیمانی، سهم تازه وارد به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.