رئیس پلیس امنیت اقتصادی از استقرار اولین اکیپ از افسران ناجا از امروز در گمرک شهید رجایی بندر عباس خبر داد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، سردار محمد رضا مقیمی در این باره گفت: طی سال‌های اخیر، مقام معظم رهبری در فرمایشات خود مبنی بر مبارزه جدی و قاطع با قاچاق تأکیدات بسیاری داشتند به گونه‌ای که دستگاه‌های مسئول، مبارزه با این پدیده شوم را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با اشاره به اراده جدی نیروی انتظامی در مبارزه قاطعانه با هرگونه قاچاق کالا  افزود: مبارزه همه‌جانبه با  قاچاق کالا به‌ویژه کالای اساسی، مواد اولیه تولیدات داخلی و سوخت یکی از اولویت‌های ۱۰ گانه اساسی نیروی انتظامی در سال‌جاری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا یکی از بهترین راه‌ها برای مهار قاچاق را”کنترل دقیق تر مبادی ورودی”، یعنی “سرچشمه ها “عنوان و بیان کرد: باید یک حرکت انقلابی، جهادی و با برنامه در راستای مبارزه با قاچاق کالا صورت می گرفت بنابر این راه اندازی این پلیس و استقرار آن در  گمرکات مطرح شد.

وی مطرح کرد: گمرک یکی از مبادی ورودی کالا به کشور است که از این طریق حتی شاهد ورود کالاهای قاچاق به کشور هستیم، از این رو با هدف مبارزه با این پدیده شوم و پس از تصویب تشکیل پلیس گمرک در ستاد کل نیروهای مسلح از ۲۵ تیر شاهد استقرار اولین اکیپ از ماموران پلیس در کمرگ شهید رجایی بندرعباس خواهیم بود.

سردار مقیمی  با اشاره به اینکه نیروهای پلیس گمرک آموزش‌های خاصی دیده و به قوانین گمرک تسلط دارند، خاطر نشان کرد: تمام هماهنگی‌های قانونی برای استقرار پلیس با دستگاه‌های مسئول از جمله گمرک، سازمان بنادر و …   صورت گرفته و پس از این نظارت دقیق تری توسط پلیس بر ورود و خروج هرگونه کالایی در گمرکات صورت می گیرد.

براساس گزارش سایت پلیس، وی با تاکید بر اینکه در  فرآیند برخورد جدی با باندهای بزرگ قاچاق با استقرار در مبادی ورودی و صادراتی کشور هوشیارانه و قاطعانه عمل می کنیم، گفت: استقرار پلیس در گمرکات  امکان نظارت دقیق تر  بر روند واردات و صادرات کالا را فراهم می کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: بزودی در گمرکات سراسر کشور نیروهای پلیس امنیت اقتصادی به صورت شبانه روزی حضور خواهند داشت.