اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 1400/01/23

امروز سهامداران شرکت‌های زامیاد، سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت و نورد قطعات فولادی در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۹هزار و ۱۵۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۰هزار و ۷۵۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از یک میلیارد و ۴۷۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و ۶۲۱میلیارد تومان در بیش از ۱۸۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های زامیاد، سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت و نورد قطعات فولادی بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری صنعت نفت و سرمایه‌گذاری ملی ایران بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۸۲میلیون ورقه به‌ارزش ۴۰میلیارد و ۶۱۹۵۹۹میلیون تومان در ۷۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۷۹۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و برق و انرژی پیوند گستر پارس بیشترین کاهش قیمت را داشتند.