اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/09/22

امروز سهامداران شرکت‌های ایران تایر کشاورزی و دامپروزی مگسال و بیمه پارسیان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تولید ژلاتین کپسول ایران و پتروشیمی غدیر در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با رشد ۲۱هزار و ۲۳۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۲۷هزار و ۴۵۲واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۵میلیارد و ۷۰۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶هزار و ۶۳۷میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۲۱۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های ایران تایر کشاورزی و دامپروزی مگسال و بیمه پارسیان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های تولید مواد اولیه داروپخش، لیزینگ صنعت و معدن و کربن ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۹۲۳میلیون ورقه به‌ارزش ۷هزار و ۱۳۱میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۷۶۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تولید ژلاتین کپسول ایران و پتروشیمی غدیر بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، برق و انرژی پیوند گستر پارس و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیشترین کاهش قیمت را داشتند.