• اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/09/12

امروز سهامداران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری مگسال، معدنی دماوند و سیمان اصفهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، بهمن لیزینگ و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با افت ۲۶۹۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۷۰هزار و ۹۷۳واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۴میلیارد و ۵۸۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۵هزار و ۸۲۸میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۳۰۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری مگسال، معدنی دماوند و سیمان اصفهان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سیمان آرتا اردبیل، گروه صنعتی ملی و پارس خزر بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۸۷۷میلیون ورقه به‌ارزش ۱۵هزار و ۴۷۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۳۲۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۶۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، بهمن لیزینگ و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر و گوشت زاگرس شهرکرد، نیروگاه زاگرس کوثر و افرانت بیشترین کاهش قیمت را داشتند.