اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/07/21

امروز سهامداران شرکت‌های حفاری شمال، پالایش نفت اصفهان و سیمان فارس و خوزستان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بانک دی، مبین وان کیش و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با افت ۱۷هزار و ۵۵۸واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۷۹هزار و ۵۶۶واح به کار خود پایان داد و بیش از ۱۹میلیارد و ۳۱۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶هزار و ۴۰۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۶۶۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های حفاری شمال، پالایش نفت اصفهان و سیمان فارس و خوزستان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های پمپ‌سازی ایران، تولید نیروی برق آبادان و چرخشگر بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۴۶۱میلیارد تومان در یک میلیون و ۳۹۲هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۹۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۲۷۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های بانک دی، مبین وان کیش و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، افرانت و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر بیشترین کاهش قیمت را داشتند.