اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/05/07

امروز سهامداران شرکت‌های باما، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق و ماشین‌سازی اراک در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سرمایه‌گذاری آوا نوین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و کشت و صنعت دشت خرمدره در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۸هزار و ۴۱۶واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۴۲هزار و ۳۵۲واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۲میلیارد و ۶۱۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۱هزار و ۴۰میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۴۸۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های باما، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق و ماشین‌سازی اراک امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، تامین ماسه ریخته‌گری و پارس دارو بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۹۵۸میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰هزار و ۵۴میلیارد تومان در ۷۵۸هزار و ۹۷۵نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۹۸۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری آوا نوین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و کشت و صنعت دشت خرمدره بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های بیمه میهن، بیمه نوین و پتروشیمی مارون بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.