در روزهایی که سهامداران ضررهای قابل توجهی را در سبدهای معاملاتی خود ملاحظه می‌کنند شاهد اعلام تصمیم مهمی بوده‌اند. پس از تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس در روز جمعه، دیروز هم اعلام شد که از شنبه بعدی دامنه نوسان بورس تغییر خواهد کرد.

به گزارش رتبه آنلاین، با وجود تصمیمات مهم هیات مدیره سازمان بورس در جمعه اخیر و اعلام حمایت سه هزار میلیاردی از بورس اما روند شاخص بورس در روز شنبه نه‌تنها بهبود نیافت بلکه نزولی‌تر هم شد.

با این حال در روز شنبه تصمیم جدید و مهمی درباره تغییر دامنه نوسان معاملات بورسی اعلام شده است.

سخنگوی شورای عالی بورس گفته است: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، دامنه نوسان خرید و فروش سهام از شنبه، ۲۵ بهمن ماه، منفی دو درصد و مثبت ۶ درصد خواهد بود.

محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به اینکه دامنه نوسان از روز شنبه ۲۵ بهمن ماه، تغییر می‌کند، ابراز کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، دامنه نوسان خرید و فروش سهام منفی دو درصد و مثبت ۶ درصد خواهد بود. البته تصمیمات شورای عالی بورس پس از ۷۲ ساعت قابلیت اجرا دارد و بر همین اساس، از روز شنبه ۲۵ بهمن ماه، این تغییر اعمال خواهد شد.

این تصمیم با واکنش مثبت خیلی از سهامداران و احیای امید برای برگشت شاخص همراه بود. تعدادی از این کامنت‌ها را در زیر می‌خوانید:

«اعتماد سهامداران خرد بر می گرده»

«باشد که با تغییر این بازه ، ضررهای بورس‌چی ها جبران بشه .

دست خرابکاران که با هر شگردی چشم طمع به مال مردم صبور دارند ، کوتاه بشه .
روز به روز شاهد سبز بودن نماد باشند با اندکی تناوب جهت افزایش قیمت .»

«فروش آبشاری مردم تمام شد»

«آقای دهقان مثل دهقان فداکار.فداکاری کن .خیلی ازمردم کم درامد.دراین بازارمتضررشدند.تواناییتوثابت کن .نامت بماند بیادگار.خسته نباشی.»

«اگه خدا بخواد و اگه مشکلی پیش نیاد سهام های بنیاد راهشون پیدا می کنند»

«تا ۳ شنبه کلا منفی ۵ و هیچ کس حاضر نیس پول بیشتری بده . ولی سهم دیگه تو صف فروش رو دست نمیمونه»

«همین که مردم نفروشن درست میشه.«

«دیگه نوسانگیری نمیصرفه

سهامداری سودش خیلی بیشتره و استرسش کمتره»

«روزهای شارپی زودتر بیایید که ۷ ماهه تو ضرریم .»

«با تغییر حجم مبنا در کنار این کار فروش هیجانی تخلیه میشه هر چند بازار هم رشد شارپ نمی کنه اما تخلیه هیجان کفایت می کنه … این رو در کنار ذهنیت خوب بزار که منفی کمتر و سود بیشتر هست بزار جو مثبتی به بازار میده»

«بسیار خبر خوبی البته باحمایت دولت و روند صعودی»

«باسلام

آقای دهنوی بهترین گزینه را انتخاب کرد برای دامنه نوسان اگر جلوی کد به کد هم گرفته شود بسیار عالیست
فردا سراسر بازار سبز است»

 

منبع : تجارت نیوز