سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانهتجارتاصناف و اتاق‌هاآموزش لازمه ارتقای بهره‌وری

آموزش لازمه ارتقای بهره‌وری

 

به گزارش رتبه‌انلاین حسن فروزان فرد رئیس کمیته علمی جشنواره ملی بهره وری با بیان این مطلب گفت:بسیاری از گرفتاری های اجتماعی امروز جامعه ناشی از آموزه هایست که در دوران کودکی و نوجوانی به نحو شایسته به افراد منتقل نشده است اما باید به این موضوع توجه جدی شود.
این فعال بخش خصوصی گفت: وقتی به گذشته نه چندان دور زندگی مردمان این سرزمین نگاه می کنید می نگرید به خوبی در خواهید یافت؛ مردم به سبب تجربه محدودیت‌ها از دوران کودکی نسبت به استفاده بهینه از منابع بسیار حساس و دقیق بوده اند.

او تاکید کرد: اینک وضعیت جدیدی که پس از نقش آفرینی و ظهور دولت های توسعه ،البته از مسیر هزینه کرد منابع حاصل از فروش ثروت های ملی که از حدود شش دهه گذشته در کشور بروز پیدا کرد موجب شد کودکان، نونهالان و دانش آموزان این مرز و بوم از دریافت چنین آموزه ها و تعلیماتی محروم شوند ،در واقع نظام تعلیمات عمومی تلاش کرد موضوعات دیگری را به دانش آموزان بیاموزد و از این دست موارد و مسائل غافل ماند.

وی بیان داشت: نتیجه تمامی موارد مزبور از یک طرف باعث کم‌رنگ شدن توجه به محدودیت‌های منابع در جامعه و از طرف دیگر انتظار از دولت به عنوان صاحب منابع عمومی این بود که جهت رفاه حال آنان مقادیر بیشتری از منابع عمومی را هزینه کند و ارتقای بهره وری و استفاده بهینه از امکانات موجود در کشور بدون شک در بستر آموزش تحقق پیدا می کند.

عصو اتاق بازرگانی افزود: آموزش ها باید از دوران کودکی و نوجوانی از طریق خانواده، معلمان و مربیان مدارس در جامعه نهادینه و فرهنگ سازی شود.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید