آغاز پذیره نویسی ETF بعدی از اواخر مرداد 
طبق شنیده ها، اواخر مرداد ماه پذیره نویسی صندوق‌ها آغاز شده و در روز تعیین شده ارزندگی آن مشخص می‌شود.
به گزارش رتبه آنلاین، احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در خصوص صندوق دارادوم به بورس نیوز گفت: قاعدتا جذابیت اولین شرط ETF‌های بعدی است.
وی ادامه داد: مانند صندوق دارایکم، در ETF جدید نیز یک بازدهی ابتدایی برای مشارکت بیشتر باید در نظر گرفته شده و موضوع مدیریت شود، در واقع انتظار دارندگان‌ ای تی اف‌ها، شباهت با عرضه‌های اولیه بازار و اتفاقات آن بعد از یکسال است.
اشتیاقی خاطر نشان کرد: بنابر روز تعیین شده و نرخ در نظر گرفته شده این صندوق‌ها مورد اقبال قرار می‌گیرند چراکه اگر نماد‌های مشمول ETF دوم که پالایشگاهی هستند، از ابتدا روند رو به رشدی را طی کنند، در زمان عرضه، قیمت ارائه شده جذابیتی برای رشد بعدی نداشته و بر موفقیت صندوق تاثیرگذار خواهد بود.
وی در خصوص قیمت گذاری اظهار کرد: در صورتی که قیمت خوبی مانند ETF اول کشف شده و سهم‌ها جای خوبی با انتظار رشد صد در صدی داشته باشند، می‌توان بازدهی‌ای تی اف را با درصد بالا تضمین کرد.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: قیمت در موفقیت بسیار تاثیر گذار بوده و طبق بخشنامه دولت، در روز عرضه قیمت طبق یک ماه قبل و بیست درصد پایین‌تر تعیین می‌شود.
اشتیاقی اضافه کرد: طبق شنیده ها، اواخر مرداد ماه پذیره نویسی صندوق‌ها آغاز شده و در روز تعیین شده ارزندگی آن مشخص می‌شود.