قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه که ریسک گریزی سرمایه گذاران با نشانه‌های پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین از میان رفت، کاهش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حدود ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۳۱۳.۳۸ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه تا مرز ۱۳۲۶.۳۰ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۲۶ آوریل بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۳۱۶.۸ دلار رسید.

مارگارت یانگ، تحلیلگر بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” اظهار کرد: عقب نشینی طلا از قیمت روز پنج شنبه در پی کاهش تقاضا برای خرید دارایی‌های مطمئن روی داد زیرا آمریکا و چین به توافق تجاری نزدیک می‌شوند و بسیاری از ابهامات پیرامون تطعیلی دولت آمریکا، بریگزیت و سیاست بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته برطرف شدند.

لری کودلاو، مشاور اقتصادی کاخ سفید روز جمعه اظهار کرده بود مذاکرات آمریکا و چین پیشرفت خوبی داشته است اما مسائل زیادی باید حل شوند و به این ترتیب امیدها برای پایان گرفتن اختلافات تجاری درازمدت میان دو اقتصاد بزرگ جهان رنگ باخت.

در این بین، دلار در برابر ین ژاپن نزدیک به بالاترین حد خود در یک هفته اخیر معامله شد.

با وجود نشانه‌های رشد مستحکم اقتصاد، انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا امسال در بحبوحه تشدید نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصاد جهانی بویژه چین و اروپا، نرخ‌های بهره را ثابت نگه دارد.

بر اساس گزارش رویترز، معاملات طلا روز دوشنبه به دلیل تعطیلی یک هفته‌ای سال نو در چین، اندک بود.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است حمایت در سطح ۱۳۱۱ دلار را امتحان کند و اگر پایین این سطح شکسته شود، ممکن است به سوی ۱۲۹۹ دلار که سطح حمایت بعدی است، حرکت کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۳۵۰.۵۹ دلار ایستاد. هر اونس نقره برای تحویل فوری حدود ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۵.۸۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۸۲۰.۷۴ دلار معامله شد.