در پایان مسابقات پومسه جام جهانی ۲۰۱۹ در چین، پومسه‌روهای ایران موفق شدند ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کنند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، نخستین دوره مسابقات جام جهانی پومسه ۲۰۱۹ از روز پنجشنبه ۳۱ مردادماه با حضور ۲۸۷ پومسه رو در “ووشی” چین آغاز شد و روز گذشته (جمعه – یکم شهریورماه) به پایان رسید.

در این بخش سیده معصومه حسینی، یاسمن فرخی، امیرسام درخشنده، محمدمهدی کرمی، سینا قزل احمد و محمدامین گماریان نمایندگان ایران بودند که در پایان با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز  به عنوان ششمی رسیدند.

در بخش انفرادی رده سنی کمتر از ۴۰ سال گروه زنان، سیده معصومه حسینی موفق به کسب مدال طلا شد و نمایندگان آمریکا و چین تایپه به ترتیب عنوان دوم و سومی را کسب کردند. در بخش تیمی دو نفره این رده سنی نیز نمایندگان ایران (حسینی و قزل احمد) عنوان قهرمانی را کسب کردند و آمریکا نایب قهرمان شد و کانادا عنوان سومی را کسب کرد.

در بخش انفرادی رده سنی کمتر از ۴۰ سال گروه مردان، سینا قزل احمد به مدال نقره رسید و پومسه رو آمریکا قهرمان شد. در بخش تیمی دو نفر رده‌سنی نوجوانان نیز پومسه‌روهای ایران (کرمی – فرخی) توانستند مدال برنز کسب نمایند؛ نماینده تایلند بر سکوی قهرمانی ایستاد، ویتنام نایب قهرمان شد و چین تایپه نیز مشترکا با ایران سوم شد.

محمد امین گماریان نماینده کشورمان در بخش ابداعی بود که از کسب مدال بازماند.

این رقابت ها مجموعا در ۳۲ بخش و رده سنی و در هر دو گروه مردان و زنان برگزار شد؛ در بخش استاندارد انفرادی مردان پومسه روها در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، کمتر از ۳۰ سال، کمتر از ۴۰ سال، کمتر از ۵۰ سال، کمتر از ۶۰ سال، کمتر از ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال پیگیری گردید. در بخش زنان در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، کمتر از ۳۰ سال، کمتر از ۴۰ سال، کمتر از ۵۰ سال، کمتر از ۶۰ سال، کمتر از ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال صورت گرفت.

در بخش تیمی دو نفره و تیمی سه نفره، پومسه روها در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، کمتر از ۳۰ سال و بالای ۳۰ سال به اجرای فرم پرداختند. در بخش ابداعی و در گروه دختران و پسران  در رده های سنی کمتر از ۱۷ سال و بالای ۱۷ سال به رقابت پرداختند و در بخش تیمی دو نفره و پنج نفره ابداعی نیز رقابت ها در این دوره رده سنی پیگیری شد.

ایران تنها در بخش انفرادی رده سنی کمتر از ۱۴ سال (مردان)، ۱۵ تا ۱۷ سال (مردان – زنان)، کمتر از ۴۰ سال (مردان – زنان)، تیمی دو نفره رده سنی کمتر از ۴۰ سال (۲ تیم) و ابداعی نوجوانان نماینده داشت.