سایه نگرانی از سهام عدالت بر معاملات بازار

ترسی از عدم وجود نقدینگی لازم برای خرید سهام عدالت وجود دارد که بر معاملات این روز‌های بازار سایه انداخته است.

به گزارش رتبه آنلاین، احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: “بورس” نشان داد که کف‌سازی‌هایی در این محدوده شکل گرفته و در حال رسیدن به تعادل است.

وی ادامه داد: بازار به شکل فقط صف خرید یا فقط صف فروش بودن پیش می‌رفت اما؛ به نظر می‌رسد طی چند هفته اخیر به معادله در قیمت‌های تعادلی عادت کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه به کف‌سازی بازار در محدوده کنونی اشاره و اظهار کرد: به لحاظ بنیادی لازم بوده که بازار در این محدوده خود را نگه داشته و بنا به آنچه از باب دلار نیمایی انتظار می‌رود (که به صورت تدریجی) طی سال ۹۹ با افزایش قیمت مواجه شود، به نظر می‌رسد که به رشد خود ادامه دهد.

اشتیاقی ضمن اشاره به هیجانات روز گذشته در صف‌های فروش، خاطر نشان کرد: امروز شاهد این اتفاق نبوده و لازم است سهم‌های خوب و بنیادی در قیمت‌های حاضر مدتی معامله شده تا بنا به گزارش‌های سه ماهه و محاسبه برآورد ۹ ماهه آتی سال در جهت سودآوری شرکت‌ها، روند رو به رشد خود را ادامه دهند.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده به نگرانی‌های بازار از سهام عدالت اشاره داشت و گفت: این ترسی از عدم وجود نقدینگی لازم برای خرید سهام عدالت وجود دارد که بر معاملات این روز‌های بازار سرمایه سایه انداخته است.

اشتیاقی اضافه کرد: به طور کلی طی معاملات، بازار نباید وارد فاز هیجانی خرید و فروش شود و از سوی دیگر باید روند تعادلی معاملات خود را طی کند می‌تواند برای حرکت آتی” بورس ” بسیار مناسب باشد.