گران‌ترین نژادهای سگ در جهان کدامند؟

مهسا نجاتی؛ لیستی در خصوص گران‌ترین نژادهای سگ در جهان ارائه شده که در میان آنها نام نژادهایی همچون چاو چاو، ژرمن شپرد، تریر و… به چشم می‌خورد.

به گزارش رتبه آنلاین افراد بسیاری در سراسر جهان، به دلایل مختلف، به داشتن سگ در کنار خود علاقه‌مند هستند. برای خرید سگ، باید چندین مسئله را مورد توجه قرار داد. برخی نژادهای این موجودات، بسیار گران‌تر از سایرین هستند؛ نه تنها از نظر قیمت خرید، بلکه هزینه‌های مراقبت و پزشکی آنها نیز بالاست.

از این رو در ادامه به معرفی گران‌ترین نژادهای سگ در جهان، قیمت آنها و همچنین هزینه مراقبت و درمانی آنها می‌پردازیم:

۱-کری بلو تریر:

01

قیمت این سگ ۶۰۰دلار است. با اینکه قیمت خرید آن ارزان به نظر می‌رسد، باید گفت که هزینه‌های مراقبت و درمان این سگ‌ها ممکن است تا ۷هزار دلار هم برسد. اگر از کری بلو تریر به درستی مراقبت شود، تا ۱۵ سال هم عمر می‌کند.

۲-گریت دین:

02

گریت دین، یک سگ بزرگ است که با قیمت میانگین ۸۰۰ دلار به فروش می‌رسد. اگرچه این سگ، قوی به نظر می‌رسد، اما نگرانی‌های متعددی درمورد سلامت آنها میتواند وجود داشته باشد همچون بیماری‌های مربوط به قلب. این نژاد دارای میانگین عمر ۷ تا ۱۰ سال است و میانگین هزینه مراقبت‌های بهداشتی حدود ۷۱۰۰ دلار تخمین زده شده است.

۳-برنس مانتن:

03

قیمت خرید این سگ‌های بزرگ نیز به طور میانگین ۸۰۰ دلار اعلام شده است. این نژاد نیز دارای نگرانی‌های بهداشتی خاصی است که هزینه درمان آن به طور میانگین ۶۵۰۰ دلار محاسبه شده است.

۴-ژرمن شپرد:

04

این سگ‌ها به دلیل هوش بالایی که دارند معروف هستند. میانگین قیمت خرید این نژاد حدود ۸۰۰ دلار است. اگرچه میانگین عمر این سگ ۱۳ سال است، هزینه مراقبت‌های بهداشتی آن تا ۲۰۵۰۰ دلار هم می‌رسد.

۵-چاو چاو:

05

چاو چاوها دارای بدن بزرگ به همراه موهای ضخیم هستند که باعث می‌شود همانند شیر به نظر برسند. قیمت خرید این نژاد تقریبا ۹۰۰ دلار است. هزینه پیرایش آنها ۹۰ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی آنها تا ۱۱هزار دلار هم می‌رسد.

۶-گلدن رتریور:

06

هزینه خرید این نژاد که به عنوان سگ خانواده شناخته شده‌اند، تا ۱۰۰۰ دلار اعلام شده است. همچنین هزینه مراقبت‌های بهداشتی نیز تا ۱۷۵۰۰ دلار نیز می‌رسد.

۷-لیکلند تریر:

07

هزینه خرید این نژاد به طور میانگین ۱۲۰۰ دلار است. هزینه پیرایش آن تا ۶۵ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی آن تا ۱۰۰۰ دلار نیز می‌رسد. در مقایسه با سایر نژادها، این سگ به صورت هفتگی به اصلاح و پیرایش نیاز دارد.

۸-ساموید:

08

نژاد ساموید، یک نژاد تقریبا نادر است که قیمت آن به صورت میانگین ۱۲۰۰ دلار محاسبه شده است. این سگ‌ها به رنگ سفید هستند و میانگین عمر آنها بین ۱۲ تا ۱۴ سال است. هزینه مراقبت‌های بهداشتی ساموید به ۴۸۰۰ دلار نیز می‌رسد.

۹-روتایلر:

09

قیمت این سگ بزرگ تقریبا ۱۲۰۰ دلار و میانگین عمر آنها بین ۸ تا ۱۰ سال است. هزینه پیرایش آنها حدود ۳۶ دلار برای هربار و هزینه‌ مراقبت‌های بهداشتی تا ۷۸۰۰ دلار نیز می‌رسد.

۱۰-مالاموت آلاسکا:

10

این گونه از نژاد گرگ‌ها محسوب می‌شود که قیمت آن حدود ۱۲۰۰ دلار است و هزینه مراقبت‌های این سگ به ۷۷۰۰ دلار می‌رسد. این سگ نیاز به نظافت و پیرایش مکرر دارد که هزینه آن تا ۸۵ دلار می‌رسد.

۱۱-اولد انگلیش شیپ‌داگ:

11

این نژاد یک سگ محبوب برای کودکان شناخته شده است که قیمت آن حدود ۱۲۰۰ دلار است. هزینه پیرایش حدود ۸۸ دلار و هزینه مراقبت‌های پزشکی تا ۷۶۰۰ دلار اعلام شده است.

۱۲-تریر مینیاتوری:

12

قیمت خرید این نزاد وحشی و پرانرژی حدود ۱۲۰۰ دلار است. انتظار طول عمر این سگ ۱۴ سال و هزینه مراقبت‌های بهداشتی به طور میانگین ۱۵۰۰ دلار اعلام شده است.

۱۳-بولداگ انگلیسی:

13

یکی از دوست‌داشتنی‌ترین نژادها، بولداگ انگلیسی است. قیمت خرید آن حدود ۱۲۵۰ دلار اعلام شده است. قابل ذکر است که هزینه مراقبت‌های بهداشتی از این سگ تا ۵۷۰۰ دلار نیز می‌رسد.

۱۴-کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل:

14

قیمت متوسط این سگ لوکس بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار است. میانگین طول عمر آنها بین ۱۲ تا ۱۴ سال اعلام شده است. هزینه پیرایش این سگ حدود ۵۵ دلار می‌باشد. هزینه مراقبت‌های بهداشتی آن نیز به طور متوسط به ۱۴۰۰ دلار می‌رسد.

۱۵-اسپینون ایتالیایی:

15

این سگ بزرگ نژادی ایتالیایی دارد که قیمت خرید آن حدود ۱۳۰۰ دلار است. هزینه پیرایش آن ۵۵ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی به ۳۰۰۰ دلار می‌رسد.

۱۶-استفوردشایر بول تریر:

16

قیمت این سگ‌های متوسط و پر انرژی حدود ۱۵۰۰ دلار است. میانگین طول عمر آنها بین ۱۲ تا ۱۴ سال محاسبه شده است. هزینه مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به ۳۵۰۰ دلار نیز برسد.

۱۷-نیوفاندلند:

17

قیمت این نژاد بزرگ جثه تا ۱۵۰۰ دلار اعلام شده است. میانگین طول عمر آنها بین ۹ تا ۱۰ سال می‌باشد. هزینه هر بار پیرایش ۶۵ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی تا ۵۵۰۰ دلار نیز می‌رسد.

۱۸-سنت برنارد:

18

نژاد سنت برنارد، به عنوان یک سگ آرام و مسئول شناخته می‌شود. قیمت خرید آنها به طور متوسط ۱۵۰۰ دلار است. هزینه‌های پیرایش ۶۵ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی تا ۸۶۰۰ دلار نیز می‌رسد.

۱۹-بدلینگتون تریر:

19

هزینه این نژاد تریر حدود ۱۸۰۰ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی آن نیز ۳۷۰۰ دلار اعلام شده است. طول عمر این نژاد بین ۱۴ تا ۱۶ سال تخمین زده شده است. هزینه پیرایش آن حدود ۵۰ دلار است.

۲۰-بلک راشن تریر:

20

بلک راشن تریر یک نژاد گران‌قیمت است که هزینه خرید آن حدود ۱۸۰۰ دلار است. این سگ به پیرایش مرتب احتیاج دارد که هزینه آن برای هربار ۱۰۵ دلار است. هزینه مراقبت‌های بهداشتی نیز ۶۰۰۰ دلار محاسبه شده است.

۲۱-آیریش ولف هاند:

21

این نژاد غول‌پیکر، به دلیل آرام و دوستانه بودن بسیار مناسب برای محیط خانواده است. قیمت خرید آن حدود ۱۸۰۰ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی آن ۷۷۰۰ دلار محاسبه شده است. متاسفانه طول عمر آنها بین ۶ تا ۱۰ سال است.

۲۲-بولداگ فرانسوی:

22

بولداگ فرانسوی، یکی از گران‌ترین نژادهای سگ در جهان به شمار می‌رود. قیمت این سگ ۲۰۰۰ دلار است. همچنین، قابل ذکر است که به دلیل نیاز به مراقبت‌های بهداشتی خاص، به طور متوسط ۴۳۰۰ دلار هزینه دارد.

۲۳-افغان هوند:

23 - Copy

قیمت این نژاد ۲۰۰۰ دلار است. به دلیل زیبایی خاص این سگ، هزینه پیرایش آن بین ۶۵ تا ۸۰ دلار است. مراقبت‌های بهداشتی آن ۳۰۰۰ دلار هزینه دارد. این سگ تا ۱۴ سال می‌تواند زندگی کند.

۲۴-واتر داگ پرتغالی:

24

خرید این نژاد گران‌قیمت ۲۵۰۰ دلار هزینه دارد. هزینه هر بار پیرایش ۵۳ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی ۲۷۰۰ دلار است.

۲۵-تیبتن ماستیف:

25

این نژاد از نظر ظاهری شاید خطرناک به نظر برسند، اما با محیط بسیار سازگار هستند. قیمت این سگ حدود ۲۵۰۰ دلار و هزینه مراقبت‌های بهداشتی آن به ۳۰۰۰ دلار نیز می‌رسد. هزینه هر بار پیرایش این سگ ۷۰ دلار است.