سیل در منطقه «دشتیاری» سیستان و بلوچستان

دبیر ستاد بحران سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان سیستان و بلوچستان با اشاره به خسارت بالای سیل به بخش کشاورزی، گفت که زیرساخت‌های تولیدی آسیب جدی نداشته و با توجه به اینکه جانمایی شهرک های صنعتی جانمایی مناسبی بوده این بخش عموما دچار حادثه نشده است.

به گزارش رتبه آنلاین، عباس نورا در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه با توجه به گستردگی سیل در استان سیستان و بلوچستان اولویت اول معیشت و تامین ارزاق مردم منطقه است، گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد کل زیرساخت‌های بخش صنعت، معدن و تجارت این استان از جمله واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی آسیب های جزئی داشتند و عمده خسارت آن نیز مربوط به آب گرفتگی بوده است.

وی با بیان اینکه بعد از جمع‌بندی و راستی‌آزمایی میزان خسارات به اطلاع عموم خواهد رسید، اظهار کرد: با توجه به اینکه جانمایی شهرک‌های صنعتی جانمایی مناسبی بوده این بخش عموما دچار حادثه نشده است.

به گفته این مقام مسئول، واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی اکثرا در شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، فنوج، کنارک و دلگان قرار دارند و سیل آسیب کمتری به این مناطق وارد کرده است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حوزه صنعت، معدن و اصناف خسارت چندانی نداشته است، تصریح کرد: بخش کشاورزی آسیب زیادی از این سیل متحمل شده، به‌طوری‌که طبق گزارش‌ها حداقل یک میلیون راس دام در سیستان و بلوچستان در معرض نابودی قرار دارند.

وی همچنین از نابودی باغات موز در مناطق مختلف در اثر سیل خبر داد.