شرکت داروسازی ابوریحان به منظور تعیین رتبه خود درحوزه فعالیت صنایع دارویی در طرح ملی رتبه بندی فعالان اقتصادی ثبت نام کرد تا با افزایش شفاف­ سازی موجبات بهبود در محیط کسب و کار فراهم آورد .

به گزارش رتبه آنلاین،عملکرد این شرکت براساس مدل رتبه بندی اتاق ایران  در یک فرآیند ۴۵روزه طی سه سال گذشته در چهار حوزه توان اقتصادی، توان رقابتی در کسب و کار، مدیریت و صلاحیت حرفه ای و هم چنین مسئولیت پذیری اجتماعی ومشتری مداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فرشید شکرخدایی مدیرعامل گروه پارسیان هوشمند و احسان جنتی فرد مسوول هماهنگی پرونده رتبه‌بندی از طرف گروه پارسیان هوشمند (مجری رتبه بندی) و مدیران ارشد سازمان به همراه چندی از اعضای هیئت مدیره در جلسه حضور داشتند.

در ادامه این رویداد هم ، از محل کارخانه بازدید انجام و مقرر شد تا  ارسال مستندات تکمیلی توسط این شرکت پیگیری شود.

معرفی شرکت

شرکت داروسازی ابوریحان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان داروهای انسانی و دامی در ایران با نیم قرن سابقه تولید دارو ، نقش مهمی در اعتلای صنعت داروسازی کشور ایفا می نماید .این شرکت در سال ۱۳۴۳ با مالکیت شرکت آلمانی شرینک و با نام  برلیمد ایران  شروع به فعالیت نموده است و هم اکنون در زمینی به وسعت ۹۸۰۰ متر مربع و با بیش از ۴۵۰ نفر پرسنل متخصص و کارآزموده و مجرب با هدف تأمین نیازهای دارویی کشور در بالاترین سطح کیفی منطبق با استانداردهای بین المللی خطوط تولید و فرمولاسیون ، مراحل کنترل کیفیت خود را راه اندازی نموده است و سهم عمده ای از بازار صنعت دارو در زمینه تولید داروهای هورمونی با رتبه اول را به خود اختصاص داده است .

این شرکت با اهتمام کامل به تضمین سلامت جامعه ضمن همکاری با انجمن های تخصصی پزشکی افق های جدیدی را برای صنعت داروسازی  کشور روشن کرده است.
خط تولید داروهای انسانی شرکت ابوریحان مشتمل بر تولید فرآورده های جامدات شامل : انواع متنوع قرص های ساده ، قرص های روکشدار ، دراژه و کپسول و فرآورده های نیمه جامدات شامل : انواع شیاف ، پماد ، کرم و ژل و فرآورده های تزریقی شامل : انواع فرآورده های تزریقی روغنی ، آبی ، سوسپانسیون به صورت آمپول و ویال و چند محصول لیوفیلیزه می باشد که محصولات لیوفیلیزه  اخیراً با استفاده از تکنولوژی موجود در کشور در دستور کار قرار گرفته است.واحد تولید داروهای دامی در این شرکت از سال ۱۳۷۰ راه اندازی شده است و شامل سه بخش تولید داروهای تزریقی استریل ، کرم و پماد است.
تعداد محصولات داروسازی ابوریحان در حال حاضر ۲۴۸ قلم دارو است که ۲۱۵ قلم آن دارو های انسانی و ۳۳ قلم داروهای دامی است. این شرکت با ارتقاء تجهیزات و ماشین آلات تولید ازشرکت ها و برندهای معتبر جهانی و نیز ارتقاء سطح دانش محوری سازمان در راستای  ایجاد جامعه ای سالم ، کارآمد و پویا به عرضه محصولات درمانی و بهداشتی روز دنیا اهتمام ورزیده است و با استفاده از دانش پیشرفته و استانداردهای روز دنیا و ارتقاء نگرش مشتری مداری و با تکیه بر منشور اخلاقی شرکت ابوریحان، محصولات مهم و استراتژیک خود را که در حدود ۲۴ قلم است به بازار عرضه می کند.