جام جهانی
تلویزیون برای پوشش جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.
به گزارش رتبه آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه‌های سیما برای پوشش جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه از شب گذشته با «۲۰۱۸» عادل فردوسی پور در شبکه سه سیما رقم خورد.
عادل فردوسی پور در نخستین برنامه با دعوت از علی پروین و حشمت مهاجرانی ۲ تن از پیشکسوتان بزرگ فوتبال کشورمان، نشان داد که با دست پر تا پایان این جام مخاطبانش را همراهی خواهد کرد. این برنامه با حضور حمیدرضا صدر به موضوع نخستین بازی ایران در جام جهانی آرژانتین در سال ۱۳۵۶ پرداخت.
شبکه سه این برنامه را تا پایان جام جهانی فوتبال، هر شب ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن خواهد برد. تحلیل بازی های ایران در این جام، بررسی دیگر بازی های جام جهانی فوتبال، گزارش های مستند از حواشی بازی ها در روسیه، گزارش از تیم های راه یافته به جام جهانی روسیه و گفتگو با کارشناسان فوتبال درباره این اتفاق جهانی فوتبال، از جمله پخش های این برنامه خواهد بود.
شبکه سه سیما علاوه بر این برنامه، پخش برخی از بازی های این جام به ویژه بازی های تیم فوتبال کشورمان با رقبای خود را بر عهده گرفته است. مستند «دریبل» نیز از دیگر برنامه های شبکه سه به مخاطبانش در این روز ها خواهد بود. این مستند را که در سه قسمت تولید و آماده پخش شده، خانه مستند تولید کرده و در اختیار شبکه سه قرار داده است. در این مستند پشت پرده فوتبال در جهان بررسی می شود.
پخش مستندها و گزارش های محمدرضا احمدی و محمدحسین میثاقی از روسیه، پخش مجموعه نماهنگ‌ها و آثار تصویری کوتاه از دیگر اقدامات شبکه سه برای مخاطبان فوتبال دوست خواهد بود.
شبکه ورزش
شبکه ورزش، دیگر شبکه سیما است که در طول برگزاری جام جهانی فوتبال، فعال خواهد بود. پخش برخی از بازی های این جام به طور زنده از اقدامات شبکه ورزش برای مخاطبان است. این شبکه برنامه تخصصی «فصل داغ فوتبال» را نیز برای مخاطبانش تدارک دیده است. پخش گزارش هایی از حواشی جام جهانی و بررسی بازی ها با حضور کارشناسان ورزشی از دیگر اقدامات شبکه ورزش در طول برگزاری این جام است.
شبکه امید
شبکه امید برنامه زنده «جام رویایی» ویژه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ را به منظور پوشش مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه با اجرای محمد درخشنده و هادی خضاب از سه شنبه ۲۲ خرداد روی آنتن می برد.
این برنامه به اطلاع رسانی لحظه به لحظه از نتایج بازی های فوتبال روسیه با حضور بازیکنان، کارشناسان رسانه ای فوتبال و مربیان معروف فوتبال می پردازد. گزارش های مردمی در سطح شهر و گزارش بازی های روسیه و حضور پیشکسوتان در «جام رویایی» از آیتم های ثابت برنامه است.
برنامه ترکیبی «جام رویایی»در ۳۴ قسمت ۷۵ دقیقه ای تا فینال بازی های روسیه هر روز ساعت ۱۴ مهمان علاقه مندان فوتبال خواهد بود.
شبکه خبر
شبکه خبر با تدارک یک بخش خبری ویژه، جام جهانی را دنبال می کند. در این بخش خبری که هر شب ساعت  ۲۱:۳۰ اجرا خواهد شد، مخاطبان از آخرین اتفاقات جام جهانی روسیه، نتایج بازی ها و موضوعات جانبی این رویداد بزرگ ورزشی مطلع خواهند شد.
تیم ملی فوتبال کشورمان برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کرده است و در گروه دوم رقابت‌ها، در کنار تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش تلاش خواهد کرد به دور بعدی مسابقات راه یابد.
در چارچوب رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم ایران ۲۵ خرداد در ورزشگاه «کرستوفسکی» سن‌پترزبورگ با تیم مراکش بازی خواهد کرد. این بازی ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در ۳۰ خرداد ایران در ورزشگاه «کازان آرنا» شهر کازان، به مصاف اسپانیا می‌رود. این بازی ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود. چهارم تیر، تیم ملی ایران در ورزشگاه «موردویا» شهر سارانسک با تیم ملی پرتغال مواجه خواهد شد.