این ۶ معدن را فراموش نکنید
در این مطلب قصد داریم ۳ معدن عمیق و ۳ معدن روباز مهم در جهان را معرفی کنیم.

به گزارش رتبه آنلاین، استخراج از معدن به دو شکل عمده انجام می‌شود یا در معادن عمیق و زیرزمینی یا به شکل گسترده و روباز، ما در گسترش نیوز در این مطلب قصد داریم که سه معدن روباز و سه معدن زیر زمینی مهم در دنیا را معرفی کنیم، با ما برای خواندن این گزارش همراه باشید:

۳ معدن عمیق به این شرح هستند:

معدن طلای تائوتونا

تائوتونا

تائوتونا معدن طلای آنگلوگولد آشانتی در منطقه وست ویتس افریقای جنوبی است اگرچه معدنکاری در تائوتونا درحال‌حاضر در عمق ۱.۸۵ تا ۳.۴۵ کیلومتری انجام می‌گیرد، عمق معدنکاری با افزوده شدن شفت ثانویه در سال ۲۰۰۸ به عمق ۳.۹ کیلومتری گسترش یافت. فعالیتهای معدنکاری تائوتونا در سال ۱۹۶۲ با ساخت تونلهای ۸۰۰ کیلومتری آغاز شد. این معدن درحال‌حاضر با سه شفت فعالیت می‌کند. عمر معدن تائوتونا در سال ۲۰۱۵ به پایان می‌رسد. این معدن ۱۸۹ هزار اونس طلا در سال ۲۰۱۲ تولید کرد و ذخایرش تا دسامبر سال ۲۰۱۲ حدود ۱.۷۱۳ میلیون اونس برآورد شد.

معدن طلای کوساسالتو

کوساسالتو

معدن طلای کوساسالتو که توسط هارمونی اداره می‌شود، در ۷۵ کیلومتری غرب ژوهانسبورگ در وست ویتس لاین نزدیک کارلتون ویل گوتنگ افریقای جنوبی قرار دارد و با داشتن عمق ۳۲۷۶ متر زیر سطح زمین است. کوساسالتو پیش از این به نام معدن الاندزکرال معروف بود. الاندزکرال که فعالیتش را در سال ۱۹۷۸ آغاز کرد، شامل دو معدن به نامهای الاندزراند و دیل کرال بود. سنگهای استخراج شده از معدن کوساسالتو در کارخانه‌ای نزدیک آن فرآوری می‌شود. معدن کوساسالتو تا دسامبر سال ۲۰۱۲ دارای ۲.۷ میلیون اونس ذخایر قطعی طلا با عیار ۰.۲۰۸ اونس در هر تن و ذخایر احتمالی ۴.۴ میلیون اونس با عیار ۰.۱۷۲ اونس در هر تن بود. این معدن ۱۸۱ هزار و ۱۰۵ اونس طلا با عیار ۰.۱۳۷ اونس در هر تن در سال ۲۰۱۲ تولید کرد. مجموعا ۵۲۳۷ کارمند و ۹۷۹ پیمانکار در این معدن در این سال مشغول به کار بودند.

معدن طلای ساوت دیپ

ساوت

معدن طلای ساوت دیپ که تحت مالکیت و اداره گولد فیلدز قرار دارد، یک از عمیق‌ترین معادن جهان است. این معدن طلای افریقای جنوبی تا ۲۹۹۵ متر پایین سطح زمین عمق دارد و منطقه‌ای به مساحت ۴۲۶۸ هکتار را دربرگرفته و در ۴۵ کیلومتری جنوب غرب ژوهانسبورگ واقع است. این معدن در سال ۲۰۰۸ از معدنکاری معمولی به معدنکاری کاملا مکانیزه روی آورد و سنگهای استخراج شده از آن در یک کارخانه متالورژی مرکزی فرآوری می‌شوند. ذخایر این معدن تا دسامبر سال ۲۰۱۲ به ۳۹.۱ میلیون اونس رسید. این معدن ۲۷۰ هزار اونس طلا در سال ۲۰۱۲ تولید کرد و تحت پروژه توسعه بزرگی قرار گرفته تا تولید سالانه را به حدود ۷۰۰ هزار اونس تا سال ۲۰۱۶ افزایش دهد. انتظار می‌رود عمر ساوت دیپ تا سال ۲۰۹۲ افزایش پیدا کند.

۳ معدن روباز به این شرح هستند:

فیمیستون

فیمیستون

معدن روباز فیمیستون که به سوپر پیت نیز معروف است، در سمت جنوب شرق کالگورلی استرالیای غربی واقع است. این معدن روباز تولیدکننده طلا، ۳.۸ کیلوگرم طول، ۱.۵ کیلومتر پهنا و حداکثر ۶۰۰ متر عمق دارد. شرکت کی سی جی ام که سرمایه‌گذاری مشترک میان شرکت‌های بریک گولد و نیومونت ماینینگ است، مالک این معدن است. این معدن ۲۹۶ هزار اونس طلا در نیمه اول سال ۲۰۱۳ تولید کرد. ذخایر قطعی و احتمالی در معدن روباز فیلمیستون تا دسامبر سال ۲۰۱۲ بیش از هشت میلیون اونس برآورد شد.

بتس پست

بتس

معدن روباز بتس پیت که بخشی از فعالیت گولد استرایک بریک گولد واقع در کارلین تراند نوادای امریکا است، این معدن روباز طلا حدود ۲.۲ کیلومتر طول و ۱.۵ کیلومتر پهنا دارد و عمق آن بالای ۵۰۰ متر است. بتس پست یک فعالیت تراک و شاول است. شاولهای برقی بزرگ برای معدنکاری روباز مورد استفاده قرار می‌گیرند. فعالیت گولد استرایک شامل معادن زیرزمینی میکل و رودئو است که در شمال معدن روباز بتس پست قرار دارند. مجموع تولید از فعالیت گولد استرایک در نیمه اول سال ۲۰۱۳ حدود ۴۱۷ هزار اونس بود. ذخایر طلا در معدن روباز گولد استرایک تا دسامبر سال ۲۰۱۲ به میزان ۸.۹۳ میلیون اونس برآورد شد.

آیتیک

آیتیک

معدن روباز آیتیک در ۶۰ کیلومتری شمال آرکتیک سرکل در شمال سوئد واقع شده و ۴۳۰ متر عمق دارد. انتظار می‌رود این معدن روباز به عمق نهایی ۶۰۰ متر برسد. آیتیک بزرگترین معدن مس در سوئد است و نقره و طلا هم تولید می‌کند. معدن آیتیک در سال ۱۹۳۰ کشف شد و متعلق به بولیدن بوده و توسط این شرکت اداره می‌شود. تولید این معدن در سال ۱۹۶۸ با نرخ تولید دو میلیون تن سنگ مس در سال آغاز شد. این معدن ۳۴.۳ میلیون تن سنگ در سال ۲۰۱۲ تولید کرد. تولید معدنی در این شامل شامل ۲۷۰ هزار تن کنسانتره، ۶۷۱۰۰ تن مس، ۵۱.۷ تن نقره و ۱.۹ تن طلا بود.