مدیرعامل شرکت ما در تخصصی خدمات کشاورزی از تولید ۵ تن خاویار پرورشی در کشور خبر داد.

به گزارش رتبه آنلاین، عباس رجایی در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان ، ماهیگیری و صنایع وابسته در مصاحبه اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه ۱۹ استان کشور در بیش از ۱۰۰ مزرعه در زمینه پرورش ماهیان خاویاری فعال هستند افزود: با تلاش مراکز تولید و پرورش امسال حدود ۵ تن خاویار در مزارع تولید شد.

وی گفت: سال گذشته ۸۵۰ کیلو ماهی خاویار وحشی از دریا به منظور تولید بچه ماهی صید شده که بچه ماهی ها به منظور حفظ ذخایر ماهیان خاویاری در دریای خزر رهاسازی شد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی افزود: از آنجا که صید و برداشت خاویار از ذخایر دریا براساس کنوانسیون بین المللی حفاظت از ذخایر دریایی ( ساپتیس) از ۱۰ سال گذشته ممنوع شده بنابراین تنها روش استفاده از این محصول راهبردی و کسب درآمد سرشار از محل صادرات تولید و پرورش است.
رجایی گفت: براساس برنامه ششم توسعه میزان تولید خاویار سالانه ۲۰ تن هدفگذاری شده است که این برنامه با تلاش مراکز تولید و پرورش محقق خواهد شد.
سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان ، ماهیگیری و صنایع وابسته با حضور ۸۶ شرکت داخلی و خارجی از یازدهم تا چهاردهم مهر در نمایشگاه بین المللی دایر است.