نرخ تورم در کشورهای عضو OECD، آمار اشتغال و کسری تراز تجاری آمریکا و تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در منطقه یورو جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده‌اند.
به گزارش رتبه آنلاین از اتاق ایران، در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

۱۶۸ میلیون نفر

سازمان ملل متحد: در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۶۸ میلیون نفر در سراسر جهان (۱ نفر از هر ۴۵ نفر جمعیت جهان) به کمک‌های بشردوستانه نیاز خواهند داشت.

۴۰٫۳ میلیون نفر

سازمان بین‌المللی کار: تعداد افرادی که در اقصی نقاط جهان اسیر برده‌داری نوین هستند، ۴۰٫۳ میلیون نفر برآورد می‌شود.

۵٫۵ میلیارد دلار

بلومبرگ: دولت اوکراین برای دریافت ۵٫۵ میلیارد دلار وام از صندوق بین‌المللی پول با مقامات این نهاد بین‌المللی به توافقات اولیه دست یافته است.

۴ میلیارد دلار هنگ‌کنگ

بلومبرگ: دولت هنگ‌کنگ اعلام کرد که یک بسته مالی به ارزش ۴ میلیارد دلار هنگ‌کنگ (معادل ۵۱۱ میلیون دلار آمریکا) برای حمایت از کسب‌وکارهایی که طی اعتراضات ماههای اخیر دچار مشکل شده‌اند، در نظر گرفته است.

۸۰۰۰ نفر

بلومبرگ: گروه بانکداری بین‌المللی و خدمات مالی «یونی کردیت» که از لحاظ ارزش دارایی‌ها بزرگترین بانک کشور ایتالیا به شمار می‌رود، از تعدیل ۸۰۰۰ نفر از کارکنان خود در افق ۲۰۲۳ خبر داد.

۲۶۶ هزار شغل

رویترز: بر اساس گزارش اداره آمار وزارت کار آمریکا، در ماه نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر) حدود ۲۶۶ هزار شغل جدید (به‌طور خالص) در این کشور ایجاد شده است. نرخ بیکاری در آمریکا نیز به ۳٫۵ درصد رسیده که پایین‌ترین میزان آن در نیم قرن اخیر به شمار می‌رود.

۱۳٫۲ تریلیون ین

رویترز: دولت ژاپن تخصیص یک بسته مالی به ارزش ۱۳٫۲ تریلیون ین (۱۲۱٫۵ میلیارد دلار) برای حفظ روند فعالیت‌های اقتصادی در این کشور پس از المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰ و تقویت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به میزان ۱٫۴ درصد در سال را تصویب کرده است.

۲٫۳ میلیارد دلار

رویترز: شرکت خودروسازی جنرال موتورز و شرکت صنایع شیمیایی ال‌جی موسوم به ال‌جی کمیکال (وابسته به گروه ال‌جی) قصد دارند ۲٫۳ میلیارد دلار برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار مشترک به‌منظور تولید باتری خودروهای برقی سرمایه‌گذاری کنند.

۴۷٫۲ میلیارد دلار

مارکت واچ: اداره تحلیل‌های اقتصادی آمریکا کسری تراز تجاری این کشور در ماه اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) را ۴۷٫۲ میلیارد دلار اعلام کرد. با این حال انتظار می‌رود که آمریکا در سال ۲۰۱۹ بیشترین کسری تراز تجاری خود در ۱۱ سال اخیر را به ثبت برساند.

۲۵ درصد

سی‌ان‌بی‌سی: ۲۵ درصد از شهروندان آمریکایی فاقد حساب بانکی هستند و یا به خدمات بانکی کافی دسترسی ندارند.

۴۹۶ میلیون نفر

بانک جهانی: بر اساس بررسی‌های انجام شده در سال جاری میلادی، ۴۹۶ میلیون نفر از ساکنان کشورهای شرق آسیا و کشورهای اقیانوسیه امنیت اقتصادی ندارند یعنی با درآمدی کمتر از ۵٫۵ دلار در روز زندگی می‌کنند.

۶۸۹ میلیارد دلار

بانک جهانی: مهاجران در سال ۲۰۱۸ مجموعاً ۶۸۹ میلیارد دلار به اقتصاد کشورهای مبدأ خود کمک کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۷ حدود ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۷ درصد

یورو استات: در حال حاضر تقریباً ۷ درصد از زمین‌های کشاورزی در اتحادیه اروپا به کشت محصولات ارگانیک اختصاص دارند.

۱٫۹ درصد

یورو استات: شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در منطقه یورو طی ماه اکتبر ۱٫۹ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

۱٫۶ درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): شاخص قیمت مصرف‌کننده در کشورهای عضو OECD طی ماه اکتبر ۱٫۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.