رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است بخش خصوصی امروز ظرفیت همکاری همه‌جانبه با وزارت نیرو را دارد و به منظور پیگیری قوانین موجود این بخش می‌تواند در خصوصی‌سازی انرژی و آب همکاری‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، غلامحسین شافعی صبح امروز سه‌شنبه در نشست مشترک اتاق بازرگانی با وزیر نیرو، اظهار کرد: طبق بند «الف» تبصره یک قانون بهبود فضای کسب‌وکار اتاق بازرگانی در حوزه آب و کشاورزی، مسئولیت‌های جدیدی دارد و باید این وظایف را در یک برنامه سه ساله در حوزه راهبردی آب پیگیری کند.

به گفته وی، این دفتر که از چندی قبل کار خود را آغاز کرده، آماده است با همکاری وزارت نیرو یک کارگروه ویژه تشکیل داده و مسائل مربوط به این بخش را پیگیری کند.

رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که انرژی همواره یکی از اصلی‌ترین مسائل مدنظر اتاق بازرگانی بوده، توضیح داد: یکی از مشکلاتی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست عدم هدفمندی انرژی در اقتصاد کشور است و با توجه به این‌که موضوع تشکیل و راه‌اندازی بازار انرژی یکی از اولویت‌های مدنظر وزارت نیرو بوده، اتاق بازرگانی آماده است پیگیری‌های لازم در این زمینه را انجام دهد.

شافعی خاطر نشان کرد: اتاق بازرگانی آماده همکاری در بخش‌های مختلف با وزارت نیرو بوده و موضوعاتی مانند خصوصی‌سازی در خصوص آب و انرژی به عنوان یکی از اولویت‌های کشور ازسوی این اتاق دنبال شده و پیگیری می‌شود.