پنج‌شنبه 31 خرداد 1403
خانهاسلایدر اصلی1/4 میلیارد گوشی هوشمند در دست مردم

1/4 میلیارد گوشی هوشمند در دست مردم

مونا مشهدی رجبی :گوشی‌های هوشمند بخشی از زندگی مردم دنیا شده است به همین دلیل شرکت‌های فعال در این حوزه هر روز با عرضه تکنولوژی‌های تازه برای جلب نظر مصرف‌کنندگان تلاش می‌کنند.

به گزارش رتبه‌آنلاین به نقل از وب‌سایت استاتیستا، در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱.۴۷ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در دنیا  وجود داشت. با توجه به بالا بودن نرخ رشد تقاضا برای گوشی‌های هوشمند در دنیا انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۱  شمار گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی به مرز۱.۷۴ میلیارد دستگاه برسد که نسبت به شمار گوشی‌های هوشمند استفاده شده در سال ۲۰۰۹ ده برابر خواهد شد.

در سال جاری حدود ۳۱ درصد از جمعیت بزرگسال دنیا از  گوشی‌های هوشمند استفاده کرده‌اند در حالی‌که در سال ۲۰۱۱ میلادی سهم بزرگسالانی که از گوشی‌های هوشمند استفاده کرده بودند تنها۱۰ درصد جمعیت  بزرگسال دنیا بود.استقبال زیاد از این  محصول تازه حوزه تکنولوژی باعث شد تا  گردش مالی این صنعت هم بسیار بالا باشد. در سال ۲۰۱۶ میلادی گردش مالی صنعت گوشی‌های هوشمند در دنیا برابر با ۴۲۹ میلیارد دلار امریکا بود.

رشد تقاضا ادامه دارد

در سال ۲۰۱۰ میلادی ۳۰۴.۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در دنیا  مبادله شد و در سال ۲۰۱۵ شمار گوشی‌های هوشمند مبادله شده در دنیا ۱.۴۴ میلیارد دستگاه رسید. در واقع در این بازه پنج ساله  شمار گوشی‌های هوشمند در بازار دنیا ۴ برابر شد. انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ میلادی شمار گوشی‌های هوشمند مصرفی در بازار دنیا  به ۱.۵۸۵ میلیارد دستگاه و در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱.۶۹۷ میلیارد دستگاه برسد.

بازار در دست کیست

 بیشترین سهم از بازار گوشی‌های هوشمند دنیا در دست اندروید و IOS است. تا انتهای سال ۲۰۱۶، این دو شرکت ۹۵ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده بودند و اندروید به تنهایی ۸۰ درصد از بازار را به خود اختصاص داده بود. در فصل پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۵۲.۹ میلیون  گوشی‌های هوشمند اندرویدی  و ۷۷.۰۴ میلیون گوشی فعال با IOS در بازار جهانی مورد مبادله قرار گرفت.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید