۴۷۰میلیارد تومان از بورس امروز خارج شد

در جریان معاملات بورس امروز سه نماد «فملی»، «شپنا» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد آنلاین، افراد حقیقی در بورس امروز ۴۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام فملی بود.

حقوقی‌ها امروز حدود ۴۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۵۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۲درصد یعنی ۶۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳۰درصد از کل معاملات شد.

سه نماد «فملی»، «شپنا» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «میدکو»، «دشیری» و «پترولح» معطوف بود.

بالاترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌‌های «سایر محصولات کانی غیرفلزی» و «ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری ملی صنایع مس ایران حدود ۳۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی هلدینگ صنایع معدنی خاومیانه با برتری حدود ۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

 افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۴۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی18.01.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع18.01.1400