در پایان معاملات دیروز بازار سهام، شاخص کل بورس بعد از چند روز منفی بالاخره روندی مثبت به خود گرفت و توانست در نهایت رشدی ۱٫۳ درصدی را به ثبت برساند. آیا این روند مثبت در آینده هم ادامه خواهد یافت؟

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت نیوز، آخرین اخباری که امروز بر روند بازار سهام ممکن است تاثیر داشته باشد، عبارتند از:

ـ حسن روحانی، رئیس جمهور گفت: مردم مطمئن باشند سلامت مردم به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین موضوع مورد توجه دولت و همه مسئولین خواهد بود. در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم مواردی که برای ما مهم است، سلامت مردم موضوع اول هست، شکستن تحریم موضوع دوم هست و معیشت مردم موضوع سوم است که هر سه موضوع را پیگیری می کنیم و با دو قوه دیگر هم همکاری و هماهنگی کامل خواهیم داشت.

ـ رئیس مجلس شورای اسلامی اولویت‌های کاری قوای سه‌گانه در سال آینده را تشریح و تأکید کرد:بحث رفع تحریم با محوریت خنثی‌سازی تحریم‌ها در دستور کار قرار دارد. همچنین مجلس تلاش می‌کند در هماهنگی با دولت بودجه‌ای را تنظیم کند که تورم‌زا نباشد و اولویت آن معیشت مردم، رسیدگی به محرومین و توجه جدی به بخش تولید باشد.

ـ شریف نظام مافی، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس، گفته است: دولت دونالد ترامپ مجوز استفاده ایران از پول‌های بلوکه شده خود در خارج از کشور برای خرید واکسن کرونا را صادر کرده است. (اسکان‌نیوز)

ـ وزیر صمت با اشاره به پیش‌بینی‌های لازم برای ذخیره‌سازی میوه شب عید، از دستگاه‌های نظارتی خواست که کنترل انبارها و بنکداران را به صورت هوشمند در دستور کار خود قرار دهند و عملکردهای خود را در این حوزه برای اطلاع مردم و ایجاد تاثیر مثبت در بازار رسانه‌ای کنند.

ـ حسن روحانی، رئیس‌جمهور، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم (ماده ۵۴ مکرر) در خصوص مالیات بر خانه‌های خالی را به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ کرد.

ـ بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفته است: قیمت طلا بستگی به قیمت دلار و انس جهانی دارد، چنانچه فردا جو بازار ارز آرام باشد، قیمت طلا ثابت باقی می‌ماند. فروشندگان هم از ثبات قیمت طلا استقبال می‌کنند.

ـ اولین تزریق واکسن کرونا در ایران فردا یا پس‌فردا انجام خواهد شد. خیلی‌ها امیدوار هستند با این تزریق، دوره جدیدی از روزهای پساکرونا آغاز شود.

ـ داریوش اسماعیلی، معاون صمت در نشست وزیر صمت با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این مطلب، گفت: شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس با موافقت بخش خصوصی، انجمن‌ها و تشکل‌ها ارائه شده است.

ـ محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هنر نیست که بگوییم کسری بودجه داریم بلکه هنر آن است که با همین کسری‌ها، کشور را اداره کنیم.