دوشنبه 25 تیر 1403

کاربران اندرویدی رکورد زدند

کاربران در تابستان امسال از لحاظ صرف بیشترین زمان و هزینه برای کار با برنامه اندرویدی، توانستند رکورد سال‌های گذشته را بشکنند.

به گزارش رتبه آنلاین ، به نقل از وب سایت اندروید هدلاین، شرکت تحلیل کارکرد اپلیکیشن موسوم به App Annie در آخرین گزارش شاخص بازار خود اعلام کرده است که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ یعنی در تابستان سال جاری میلادی، کاربران حدودا زمان خود را به میزان ۳۲۵ میلیارد ساعت، صرف دانلود و کار کردن با اپلیکیشن‌های اندرویدی کرده‌اند. این رقم حاکی از آن است که اپلیکیشن‌های کاربردی سیستم عامل اندروید حدود ۴۰ درصد رشد داشته‌اند و انتظار می‌رود این رقم همچنان در ادامه سال جاری حفظ شود.

این شرکت همچنین برآورد می‌کند که فروشگاه‌های اینترنتی پلی استور گوگل و اپ استور اپل تا سال ۲۰۲۱ به مرز ۲۴۰ میلیارد دانلود نزدیک خواهند شد. تحلیلگران انتظار دارند کاربران ظرف چهار سال آینده بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار پول صرف دانلود و نصب برنامه‌ها و اپلیکیشن های موبایلی کنند.

بر اساس آمار، پرداخت هزینه‌های درون برنامه‌ای در دانلود و نصب این اپلیکیشن ها نیز رو به رشد و افزایش است که می تواند نشان دهنده این باشد که کاربران گوشی‌های اندرویدی هنوز هم به برنامه‌های ارائه شده در فروشگاه اینترنتی پلی استور گوگل اطمینان و اعتماد دارند و حاضرند برای استفاده از آنها، پول پرداخت کنند.

میزان دانلود اپلیکیشن‌های اندرویدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، ۱۲۵ درصد رشد داشته است و این در حالیست که میزان دانلود اپلیکیشن‌های سیستم عامل iOS، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، دارای رشد ۱۱۵ درصدی بوده است. این آمار و ارقام نشان می دهند که کاربران اندرویدی در دانلود و استفاده از اپلیکیشن‌های مطابق با سیستم عامل گوشی خود، از کاربران گوشی های با سیستم عامل iOS سبقت گرفته اند.

هندوستان بعنوان یکی از کشورهای پرجمعیت در جهان، یکی از عوامل تاثیرگزار در افزایش رشد دانلود برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اندرویدی محسوب می شود. به گونه ای که این رقم در ۱۲ ماه گذشته در کشورهای جنوب آسیا دو برابر شده است.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید