بورس نمایه

با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که سیگنال‌های مثبتی به بازار سهام رسیده بود اما عرضه در نمادهای بنیادین باعث ریزش بیش از ۱/۵ درصدی شاخص کل شد، چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت‌نیوز، شاخص کل یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد محدوده مهمی برای بازار سهام است اما در جریان معاملات امروز بازار سهام فشار عرضه باعث شد شاخص کل این محدوده را از دست بدهد، با این وجود بورس در ادامه چه می‌شود؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با ادامه روند بازار سهام گفت: دو سناریو برای آینده کوتاه‌مدت بورس وجود دارد، اگر شاخص کل از عدد یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد عبور کند و معاملات چند روزی بالای این عدد ادامه داشته باشد می‌توان انتظار رشد ۱۰۰ هزار واحدی در کوتاه‌مدت داشت اما اگر شاخص کل از عدد یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد پایین‌تر برود احتمالا حدود ۱۰۰ هزار واحد ریزش را در پیش داریم.

این کارشناس در رابطه با دلیل بی‌توجهی بازار سهام به سیگنال‌های مثبت گفت: اخبار و سیگنال‌های مثبت و حتی رشد قیمت‌های جهانی به دلیل عدم وجود پول در بازار سهام تاثیر چندانی ندارد. همانگونه که در برخی مواقع اخبار و سیگنال‌های منفی به دلیل وجود پول در بازار سهام مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند.