معاون حقوقی سازمان بورس با اعلام بررسی پرونده هزار و ۸۹۱ مدیر در کمیته تخلفاتی از سلب صلاحیت ۲۲۰ مدیر و دریافت حکم قوه قضائیه ۱۲۰ نفر و بررسی ۲۰۰ پرونده دیگر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رتبه آنلاین و به نقل از  بورس پرس، جعفر جمالی در رابطه با پیگیری چند پرونده متخلفان بورسی از سوی پلیس امنیت از امضا تفاهم نامه‌ همکاری با پلیس امنیت خبر داد و به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از جمله دلایل تشکیل پرونده‌های تخلف ، دادن اطلاعات غیر قابل اتکا به سرمایه گذاران، عدم شفافیت در صورت‌های مالی یا عدم امانت داری بعضی از مدیران است .

وی ادامه داد: برخی موارد هم ممکن است در اداره اموال شرکت، حق و حقوق سهامداران خرد رعایت نشده باشد که از طریق دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس امنیت ، پیگیری می شود. عمده مسائل پرونده‌های بزرگ هم مربوط به مدیران شرکت‌های ارایه دهنده صورت‌های مالی غیر واقعی یا انجام معامله با شرکت‌های دارای نفع است .

این مقام مسئول افزود: بر این اساس طی سال جاری پرونده بیش از هزار و ۸۹۱ نفر مدیر در کمیته تخلفاتی بررسی و در ۶ ماه دوم سال هم صلاحیت بیش از ۲۲۰ مدیر صلاحیت و  حکم قوه قضائیه ۱۲۰ نفر هم دریافت و ۲۰۰ پرونده دیگر در حال بررسی است. اطلاعات سلب صلاحیت شدگان هم در صورت استعلام نهادها ، ارایه می شود اما انتشار اسامی مستلزم بند قانونی است.

جمالی افزود: ولی طبق بند چ ماده ۳۶ قانون احکام دائمی ، فرایندی فراهم شده که در صورت وجود شرایط ، آمار منتشر خواهد شد . هر چند در حال حاضر هم در حکم برخی قضات ، امکان اعلام آراء وجود دارد که به طور خفیف در سایت سازمان بورس منتشر خواهد شد.