بهای ارز در دومین روز هفته با نوسان اندک همراه شده است. این در حالی است که به گفته فعالان بازار ارز، تا زمانی که دلار سطح حمایتی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان را از دست ندهد، نمی‌توان از ریزش قیمت اسکناس آمریکایی صحبت کرد.

بهای ارز در دومین روز هفته با نوسان اندک همراه شده است. این در حالی است که به گفته فعالان بازار ارز، تا زمانی که دلار سطح حمایتی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان را از دست ندهد، نمی‌توان از ریزش قیمت اسکناس آمریکایی صحبت کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از نبض بورس؛ بر این اساس در معاملات امروز (یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه ۱۴۰۰) بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۳۷۱۳ تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت ۲۴۱۹۲ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به روز قبل، در حال حاضر تغییری ندارد.

همچنین در این صرافی ها، هر اسکناس یورو به نرخ ۲۷۸۱۹ تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل بدون تغییر نرخ نسبت به روز شنبه، به قیمت ۲۴۱۹۲ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود.

نرخ دلار در بازار عمده فروشی چقدر شد؟

جدیدترین نرخ های اعلام شده در بازار متشکل ارزی بیان گر افت اندک دلار نسبت به میانگین روز گذشته است. به گونه ای که نرخ دلار آمریکا در این بازار در لحظه انتشار این گزارش به رقم ۲۴۰۳۳ تومان رسیده است. این در حالی است که میانگین نرخ دلار در بازار روز گذشته، ۲۴۰۸۰ تومان بوده است.

همچنین در بازار متشکل ارزی، نرخ یورو به رقم ۲۸۳۴۱ تومان رسیده است.

قیمت دلار در بازار آزاد

مشاهدات میدانی از بازار آزاد ارز در محدوده میدان فردوسی تهران نشان می دهد نرخ دلار آمریکا به رقم ۲۴۷۸۰ تومان رسیده است. این در حالی است که هفته گذشته، نرخ دلار در بازار آزاد به کانال ۲۵ هزار تومان نیز رسیده بود.

بهای رسمی انواع ارز به روایت بانک مرکزی

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تمام ارزها ثابت ماند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه بیست و دوم فروردین ۱۴۰۰) بدون تغییر نسبت به گذشته به مبلغ ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس به قیمت ۵۷ هزار و ۵۸۷ ریال و هر یورو نیز به قیمت ۴۹ هزار و ۹۹۴ ریال اعلام شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۵ هزار و ۴۱۰ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۹۱۹ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۴۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۷۲۲ ریال، روپیه هند ۵۶۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۹ هزار و ۱۰۸ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۵۱۶ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۲۹۱ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۴۰۰ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۳ هزار و  ۵۱۷ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۹ هزار و ۵۴۴ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۷۶ ریال، لیر ترکیه ۵ هزار و ۱۴۳ ریال، روبل روسیه ۵۴۳ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۲ هزار و ۸۷۹ ریال، لیر سوریه ۳۴ ریال، دلار استرالیا ۳۲ هزار و ۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۳۱۲ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۸۴ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار  و ۹۷ ریال، کیات میانمار ۳۰ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۴ هزار و ۹۶۷ ریال تعیین شد.

همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۷ هزار و ۸۸۹ ریال، دینار لیبی ۹ هزار و ۲۶۲ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۴۰۹ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۳ هزار و ۴۶۱ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۵۸ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۷ هزار و ۴۶۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۹ هزار و ۶۹۲ ریال، لاری گرجستان ۱۲ هزار و ۲۵۷ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۸۷۸ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۱ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۵ هزار و ۹۲۲ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۱۱، یکصد پزوی فیلیپین ۸۶ هزار و ۵۲۸ ریال، سومونی تاجیکستان ۳ هزار  و ۷۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۸۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

نرخ ارز    ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
USD دلار آمریکا ۴۲,۰۰۰ eq
GBP پوند انگلیس ۵۷,۵۸۷ eq
CHF فرانک سویس ۴۵,۴۱۰ eq
SEK کرون سوئد ۴,۹۱۹ eq
NOK کرون نروژ ۴,۹۴۴ eq
DKK کرون دانمارک ۶,۷۲۲ eq
INR روپیه هند ۵۶۳ eq
AED درهم امارات متحده عربی ۱۱,۴۳۷ eq
KWD دینار کویت ۱۳۹,۱۰۸ eq
PKR100 یکصد روپیه پاکستان ۲۷,۵۱۶ eq
JPY100 یکصد ین ژاپن ۳۸,۲۹۱ eq
HKD دلار هنگ کنگ ۵,۴۰۰ eq
OMR ریال عمان ۱۰۹,۲۳۴ eq
CAD دلار کانادا ۳۳,۵۱۷ eq
NZD دلار نیوزیلند ۲۹,۵۴۴ eq
ZAR راند آفریقای جنوبی ۲,۸۷۶ eq
TRY لیر ترکیه ۵,۱۴۳ eq
RUB روبل روسیه ۵۴۳ eq
QAR ریال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
IQD100 یکصد دینار عراق ۲,۸۷۹ eq
SYP لیر سوریه ۳۴ eq
AUD دلار استرالیا ۳۲,۰۰۲ eq
SAR ریال سعودی ۱۱,۲۰۱ eq
BHD دینار بحرین ۱۱۱,۷۰۴ eq
SGD دلار سنگاپور ۳۱,۳۱۲ eq
BDT100 یکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۵۸۴ eq
LKR10 ده روپیه سریلانکا ۲,۰۹۷ eq
MMK کیات میانمار (برمه) ۳۰ eq
NPR100 یکصد روپیه نپال ۳۴,۹۶۷ eq
AMD100 یکصد درام ارمنستان ۷,۸۸۹ eq
LYD دینار لیبی ۹,۲۶۲ eq
CNY یوان چین ۶,۴۰۹ eq
THB100 یکصد بات تایلند ۱۳۴,۴۶۱ eq
MYR رینگیت مالزی ۱۰,۱۵۸ eq
KRW1000 یک هزار وون کره جنوبی ۳۷,۴۶۵ eq
JOD دینار اردن ۵۹,۲۳۹ eq
EUR یورو ۴۹,۹۹۴ eq
KZT100 یکصد تنگه قزاقستان ۹,۶۹۲ eq
GEL لاری گرجستان ۱۲,۲۵۷ eq
IDR1000 یک هزار روپیه اندونزی ۲,۸۷۸ eq
AFN افغانی افغانستان ۵۴۱ eq
BYN روبل جدید بلاروس ۱۵,۹۲۲ eq
AZN منات آذربایجان ۲۴,۷۱۱ eq
PHP100 یکصد پزوی فیلیپین ۸۶,۵۲۸ eq
TJS سومونی تاجیکستان ۳,۷۰۶ eq
TMT منات جدید ترکمنستان ۱۱,۹۸۸ eq