شنبه 1 اردیبهشت 1403
خانهبازار پولی مالینرخ‌های فروش دوده داخلی "شکربن"، ۴۳ درصد گران‌تر از دوده صادراتی

نرخ‌های فروش دوده داخلی “شکربن”، ۴۳ درصد گران‌تر از دوده صادراتی

نرخ‌های فروش دوده داخلی

شرکت کربن ایران در ماه گذشته موفق به فروش ۲.۶۱۵ تن انواع دوده صنعتی داخلی و در حدود ۱.۳۷۵ تن دوده صنعتی صادراتی شده است.

به گزارش رتبه آنلاین از بورس نیوز، پس از اعلام سود ناامید کننده ۳۴۲ ریالی به ازای هر سهم و البته افت بیش از ۴۰ درصدی قیمت سهام شرکت کربن ایران در ماه اخیر که البته همچنان هم می‌توان شاهد افت بیشتر قیمت‌ها بود، گزارش عملکرد مرداد ماه این شرکت حاکی از رشد معنادار نرخ‌های فروش دوده داخلی و صادراتی این شرکت در مقایسه با ماه گذشته است.

نرخ‌های فروش دوده داخلی

از نکات قابل توجه گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به اختلاف نرخ‌های بیش از ۴۳ درصدی دوده داخلی و صادراتی اشاره کرد که این موضوع گواه دیگری بر خواب بودن تعداد زیادی از مدیران وزارت صنعت در ماه‌های اخیر است. به عبارتی مردم ایران که سهمی از مواد اولیه اعطایی به این شرکت‌ها را آنهم با تخفیفات ویژه دارند می‌بایست دوده تولیدی را ۴۳ درصد گران‌تر از مردم سایر کشور‌ها خریداری کنند.

شرکت کربن ایران در ماه گذشته موفق به فروش ۲.۶۱۵ تن انواع دوده صنعتی داخلی و در حدود ۱.۳۷۵ تن دوده صنعتی صادراتی شده که نرخ فروش هر تن از این محصول داخلی با افزایش چشمگیر ۲۳ درصدی نسبت به تیر ماه، به ۱۰۶ میلیارد ریال رسیده است.

جمع درآمد‌های عملیاتی تجمیعی این شرکت در مرداد ماه ۱۳۹۹، ۳۷۹ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با عملکرد تیر ماه سال جاری نشان دهنده افزایشی بیش از ۶۳ میلیارد ریالی درآمد‌ها بوده که عمدتا مربوط به مقادیر فروش صادراتی و نرخ‌های فروش است.

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید