سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در تشریح جلسه امروز این کمیسیون با رضا فاطمی امین گفت: وزارت صمت با استفاده از ظرفیت سامانه جامع تجارت ‎زنجیره تولید تا مصرف سیمان را کنترل کرده که با به کارگیری این روش قیمت سیمان اکنون به حدود ۲۷ هزار تومان رسیده است.

روح اله عباس پور سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،‌ در تشریح نشست امروز کمیسیون  مطبوعش که با حضور وزیر صمت برگزار شد، گفت: از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه امروز مسئله قیمت سیمان و مشکلات موجود در این حوزه بود که به نظر می‌رسد اقدامات اولیه وزیر صمت در ساماندهی بازار اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه رویکرد وزارت صمت عرضه تمامی سیمان تولیدی در بورس است، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه با استفاده از ظرفیت سامانه جامع تجارت ‎زنجیره تولید تا مصرف سیمان را کنترل می‌کند که با به کارگیری این روش قیمت سیمان اکنون به حدود ۲۷ هزار تومان رسیده و وزیر صمت وعده داد در روزهای آینده سیمان ارزانتر و به محدود ۲۵ هزار تومان برسد.

عباسپور ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای دو برنامه ۳ ماهه و ۶ ماهه است که براساس گزارش ارائه شده مقرر شده تا در کوتاه مدت ۳۰ قلم کالا را ساماندهی کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزیر صمت برنامه‌هایی برای رفع مشکلات موجود در حوزه فولاد و پتروشیمی نیز داشت که مقرر شد در جلسات آینده بررسی شود، تصریح کرد: حمایت از تولیدات داخلی، تامین مالی موردنیاز، رسیدگی به موضوعات قیمت و کیفیت خودرو از جمله سایر مسائلی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال تحقق آن در حوزه خودرو است.