در معاملات روز یکشنبه قیمت اغلب نمادهای معدنی و پتروشیمی‌های بازار سهام افزایش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد ۱۵ هزار و ۷۶۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۱۴۰ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز هزار و ۲۷ واحد بالا آمد و در سطح ۴۳۴ هزار و ۲۸۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۷۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۲۷۱ واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار

«فارس»، «کگل» و «کچاد» نمادهای بزرگ و شاخص ساز بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس اپال صدرنشین است و خودرو و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز چخزر، کزغال و شاروم پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌های سبز بازار

در روزی که تعداد نمادهای سبزرنگ کمتر از قرمزپوشان بازار بود، اغلب نمادهای گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «استخراج کانه‌های فلزی» رشد قیمت داشتند. شرکت‌های پتروشیمی گروه «محصولات شیمیایی» مثل شبصیر، فارس، نوری، پارسان، زاگرس، تاپیکو، پترول و شگویا و شرکت‌های معدنی گروه «استخراج کانه‌های فلزی» مثل کگل، اپال، کچاد، کاما، ومعادن، کنور و تاصیکو رشد قیمت داشتند و از عوامل اصلی صعود شاخص‌های بازار سهام در معاملات روز یکشنبه بودند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۰ هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه ۱۰ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز ۱۴ درصد افزایش یافت و به رقم ۶ هزار و ۴۶۶ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز شنبه ۸۱ درصد کاهش یافت و به رقم ۵۱ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۹ درصد کاهش یافت و ۲ هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان شد.