شاخص بورس 4هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۳۰۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۳۴۲میلیارد تومان در بیش از ۵۶۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴هزار و ۸۳۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۶۸هزار و ۵۹۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، بانک تجارت و گروه مپنا شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۲۴۹واحد، کل (هم‌وزن) ۱۳۷واحد، قیمت (هم‌وزن) ۸۸واحد، آزاد شناور ۴۲۵۲واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۳۸۹۸ و ۸۵۴۴واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۴۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲هزار و ۲۸۱میلیارد تومان در ۲۴۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۳۱۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، صنعتی مینو و مدیریت انرژی امید تابان هور شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، بیمه تجارت نو و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.