بورس (90)

امروز ارزش معاملات خرد با افزایش ۵۰ درصدی به بالاترین رقم در ۱۰ روز معاملاتی گذشته از ۲۴ فروردین به این سو رسید.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با صعود ۱۵ هزار و ۷۲۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۷۱ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۱۶۹ واحد بالا آمد و در سطح ۴۲۷ هزار و ۴۵۱ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۳۲ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۳۶ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فولاد»، «فملی» و «فارس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. شستا، فخوز و وغدیر نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس قرار گرفتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و شپنا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کرمان، ذوب و شگویا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌های سبز بازار

در معاملات امروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه‌های فلزات اساسی (مانند فملی، فولاد، فجر، فخوز، فنوال، فایار و هرمز)، بانک‌ها و موسسات اعتباری (مانند وبملت، وتجارت، وبصادر، ونوین، وکار و وپاسار)،  شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی (مانند شستا، وغدیر، وصندوق و وبانک) و محصولات شیمیایی (مانند پترول، شگویا، فارس، آریا، شاراک، تاپیکو، شبصیر، شپدیس و شغدیر) افزایش یافت.

افزایش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۰ هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌دوشنبه ۴۵ درصد کاهش یافته است. البته این کاهش به معاملات اوراق مشارکت برمی‌گردد و ارزش معاملات بورس هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان معادل ۳۸ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۵۰ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۴ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در ۱۰ روز معاملاتی گذشته از ۲۴ فروردین به این سو است.

کاهش ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته ۱۱ درصد کاهش یافت و در رقم ۴۸ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۰ درصد کاهش یافت و ۴ هزار و ۲۲ میلیارد تومان شد.