رتبه اول توسعه آموزش‌های همگانی خانه‌های هلال کشور به زنجان رسید

 سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: هلال‌احمر این استان با تلاش و برنامه‌ریزی‌های منسجم، مقام نخست توسعه آموزش‌های همگانی خانه‌های هلال در سطح کشور را کسب کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، سید قاسم موسوی ظهر امروز (۱۸ اسفندماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در مناطق شهری و روستایی استان زنجان برای گسترش کمی و کیفی خانه‌های هلال در تلاش هستیم تا بتوانیم به حوادث و ارتقای فعالیت‌های داوطلبی بشردوستانه پاسخ‌گویی مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خانه هلال شعبه‌ای کوچک از هلال‌احمر استان در سطح شهرها و روستاها است، یادآور شد: این مراکز نقش بسیار محوری و مهمی در مدیریت بحران دارد.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، یکی از اهداف خانه‌های هلال را گسترش آموزش‌های همگانی و کمک‌های اولیه در سطح جامعه بیان کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه در برابر سوانح و فعالیت‌های بشردوستانه، افزایش آمادگی جوامع محلی در برابر سوانح، کاهش آسیب‌پذیری در برابر سوانح با رویکرد تاب‌آوری و توسعه ظرفیت‌های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت‌های اجتماعی، از دیگر اهداف فعالیت خانه‌های هلال در استان زنجان است.

وی ادامه داد: از ابتدای مردادماه امسال که آموزش توسط مربیان هلال‌احمر استان زنجان در خانه‌های هلال محلات، مناطق شهری و روستایی آغاز شده تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر در رده سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از آموزش‌های همگانی و کمک‌های اولیه بهره‌مند شده‌اند.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، تعداد خانه‌های هلال استان را ۱۶۲ مورد برشمرد و گفت: تاکنون ۲۶۰ دوره در این خانه‌ها برگزار شده است.

موسوی با تاکید بر اینکه توسعه کمی و کیفی خانه‌های هلال به عنوان یک راهبرد مهم و اولویت‌دار است، متذکر شد: با تلاش نیروهای هلال‌احمر استان زنجان توانستیم در توسعه آموزش‌های همگانی در سطح کشور مقام نخست را در بین سایر استان‌ها به دست آوریم.