پنج‌شنبه 31 خرداد 1403
خانهصنعتخودرودنا، 207 و آریسان دارای بیشترین رضایت‌مندی مشتریان

دنا، 207 و آریسان دارای بیشترین رضایت‌مندی مشتریان

براساس نتايج ارزيابي شركت بازرسي كيفيت، از چهار محصول جديد ايران خودرو تعداد دو محصول با چهار ستاره كيفيت، يك محصول با سه ستاره و محصول ديگر با دوستاره عرضه شده اند.

به گزارش رتبه آنلاین، مجتبي استادرحيمي، معاون كيفيت گروه صنعتی ايران خودرو گفت: ستاره‌هاي سه محصول جاري نيز ارتقا يافته و تا دو ماه آينده نيز ارتقاي كيفيت و افزايش ستاره براي ساير محصولات نيز پيش‌بيني شده است.

وي از بهبود در دو شاخص ديگر در كيفيت محصولات ايران خودرو خبر داد و گفت: بهبود در نتايج نظرسنجي درخصوص رضايت مشتريان از محصولات (CSI) و (IQS) تعداد عيب محصولات به عنوان يك شاخص بين المللي است كه در سال جاري در شاخص IQS به طور ميانگين در تمام محصولات 14 درصد بهبود داشته‌ايم.

استادرحيمي بيش‌ترين افزايش رضايت‌مندي مشتريان را در محصولات دنا، دنا پلاس، 207 و آريسان عنوان كرد و افزود: یکی از اولویت‌های اصلی ما افزایش رضایت مشتریان در جامعه از کیفیت محصولات و خدمات و تحقق برنامه‌های بلند مدت‌مان است كه با تلاش هاي مجموعه كاركنان ايران خودرو افزايش توليد با بهبودهاي كيفي زيادي همراه بوده است.

معاون کیفیت ایران خودرو افزود: حدود 68 درصد از مجموع 1143 پروژه طي سه سال گذشته تحقق يافته است.

استادرحيمي از ارتقاي كيفيت قطعات به عنوان يكي از اقدامات مهم درحال اجرا در زنجيره تامين و توليد ايران خودرو نام برد و گفت: نظارت بر انتخاب سازندگان و كنترل طرح تكوين قطعات و بعد توليد انبوه رويكرد اصلي در اين بخش به حساب مي آيد كه با همكاري ساپكو موفقيت هاي زيادي درآن كسب شده است.

وی ادامه داد:‌ به منظور ارتقاي دانش فني و بهره‌گيري از ظرفيت تكنيكي شركاي خارجي، همكاري‌هايي را با شركت ايكاپ آغاز شده كه در 13 سرفصل و در بخش‌هاي مختلف خطوط توليد و درنهايت زنجيره ارزش پياده‌سازي خواهد شد.

استاد رحیمی از نوسازي زنجيره تامين ايران خودرو خبر داد و گفت: اين موضوع شامل انواع متعدد سخت افزار و تكنولوژي‌هايي است كه مربوط به سازندگان قطعات است.

وی افزود: ايران خودرو برنامه توليد  پلتفرم، محصولات و موتورها و گيربكس‌هاي جديد شروع كرده و طبق هدفگذاري‌هاي صورت گرفته سازندگاني كه توان تطابق با تكنولوژي روز را نداشته باشند از چرخه تامين ايران خودرو خارج خواهند شد.

معاون کیفیت ایران خودرو از آغاز همكاري با دانشگاه‌ها و مراكز علمي خبر داد و گفت: در حال حاضر با دانشگاه صنعتي شريف تفاهم‌نامه‌اي امضا شده تا 6 پروژه را به صورت مشترك اجرا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین كلاس‌هاي درس دانشگاهي را به سالن‌ها و كارگاه‌هاي توليدي وارد خواهد شد تا از اين ارتباط، نهايت بهره برده شود.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید