حرکت بازار خودرو خلاف سنت هرساله/ بازار  بدون مشتری ماند + جدول
رصد بازار خودرو نشان می دهد محصولات پرطرفدار سایپا اولین روز آخرین هفته سال ۹۹ را با بدون تغییر قیمت آغاز کردند تا به این طریق شاهد سنت شکنی در بازار خودرو باشیم.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، به گفته فعالان بازار خودرو کاهش سفرهای نوروزی در سال جاری به دلیل اعمال برخی محدودیت های کرونایی موجب شده تا تقاضا در بازار کاهش یابد.  به همین دلیل درحال حاضر از یک سو با افت و  از سوی دیگر با حفظ سطوح قیمتی در بازار روبرو هستیم و برخلاف سنت همه ساله بازار در رکود کامل بسر می برد.

از جمله محصولات سایپا که امروز قیمت آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم، می توان به «پراید ۱۱۱»، «پراید ۱۳۱»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

آرامش در حالی در بازار خودروهای پرطرفدار سایپا حاکم شده که اواخر هفته گذشته خودروهای مدل ۱۴۰۰ با قیمت های جدید وارد بازار شدند، اما این عامل نیز نتوانست تکانی به بازار خودرو دهد. براساس  قیمت گذاری صورت گرفته برای سال ۱۴۰۰ قیمت در نظر گرفته شده برای «تیباصندوقدار» ۱۲۲ میلیون تومان است و براساس برنامه ریزی صورت گرفته «تیبا۲ معمولی» نیز ۱۳۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

سایپا 23