شنبه 29 اردیبهشت 1403
خانهخبرخواندنی‌هاجوراب پای دیابتی با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد

جوراب پای دیابتی با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید جوراب های آنتی باکتریال نانو شدند که می‌تواند گردش خون پای بیماران دیابتی را تنظیم کند.


به گزارش رتبه آنلاین به نقل از مهر، پای بیماران دیابتی به دلیل عدم گردش مناسب خون، تورم می کند که پوشیدن جوراب برای آنها آزار دهنده است.از این رو محققان در یک شرکت دانش بنیان درصدد آمدند تا با  استفده از به روز ترین دستگاههای جوراب بافی و فناوری نانو اقدام به تولید جوراب های نانو برای بیماران دیابتی کردند.

این جوراب از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است و به پای بیمار فشاری وارد نمی کند. از طرفی با نوع بافت منحصر به فرد خود به وجود انعطاف بالا، شل نمی شود و از پا خارج نخواهد شد.

این جوراب دارای خاصیت نانو انتی باکتریال است.

 در قسمت هایی از پای بیماران زخم هایی ایجاد می شود یا اغلب پوسته پوسته می شود که محل تجمع باکتری ها و قارچ هاست و دیر التیام می یابد که استفاده از این جوراب با افزودن نخ نانو انتی باکتریال باعث می شود قارچ ها و باکتری ها را از بین ببرد و از افزایش زخم ها جلوگیری کند و به التیام زخم پای دیابتی می پردازد.

همچنین این جوراب گردش خون پای بیماران دیابتی را تنظیم می کند. نمونه خارجی و امریکایی جوراب پای دیابتی در کشور موجود است ولی با قیمت بالایی به فروش می رسند.

این شرکت دانش بنیان ۶ جوراب نانو برای بیماران دیابتی را به قیمت یک جوراب نمونه خارجی به فروش می رساند.

در تولید جوراب پای دیابتی از الیاف نانو استفاده شده است

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید