در حالی که فعالان بازار سهام منتظر نظر نهایی ترامپ درباره برجام هستند شاخص کل بورس برای دومین روز پیاپی افزایش یافت. خودرویی ها و فلزات اساسی از جمله گروه‌هایی بودند که با افزایش قیمت رو به رو شدند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشته که روز سه‌شنبه در ساعت ۲۲:۳۰ (۱۴:۰۰ به وقت واشنگتن)  از کاخ سفید تصمیم خود را درباره توافق هسته‌ای ایران اعلام خواهد کرد. ترامپ ساعاتی قبل از آن نیز در توئیت دیگری نوشته بود، ایالات متحده به دیپلماسی سایه غیرقانونی جان کری درباره توافق بد ایران نیازی ندارد.

اگر چه فعالان اقتصادی ایران نگران از به خطر افتادن برجام هستند ولی نزدیک شدن به تصمیم ترامپ و روشن تر شدن مسیر اقتصادی کشور می تواند برای آن ها تحلیل های درست تری را به دست دهد و شرایط بازار را تا حدودی پایدار کند.

از طرفی در روز گذشته هر چند که گفته می‌شد که دلار بالای ۶ هزار تومان مورد داد و ستد قرار می گرفت اما قیمت دلار در اواخر ساعات کاری افت داشت و قیمت  سکه نیز رو به کاهش گذاشت این موضوعات توانست تاثیرات روانی بازار سهام را نیز تا حدودی تلطیف کند.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز ۴۴۰ واحد رشد کرد و به رقم ۹۳ هزار و ۶۵۰ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با رشد ۱۳۶ واحد تا رقم ۱۶ هزار و ۶۳۸ بالا رفت.

شاخص آزاد شناور نیز با رشد ۶۱۷ واحدی مواجه شد و رقم ۹۹ هزار و ۷۸۳ را تجربه کرد. علاوه بر این شاخص‌های بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب ۱۸۳ و ۵۵۶ واحد رشد کردند.

ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس و فولاد خوزستان سه نمادی بودند که ۴۴، ۴۲ و ۳۷ واحد تاثیر افزاینده در شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران، مخابرات ایران و صنایع پتروشیمی کرمانشاه هر یک به ترتیب ۱۲، ۹ و ۸ واحد تاثیر کاهنده روی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

در گروه فلزات اساسی روند قیمت سهم‌ها امروز نیز مانند روز گذشته افزایشی بود هر چند که در روزهای ماقبل آن این گروه با کاهش فزاینده قیمت سهم‌ها مواجه بود.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای و همچنین گروه خودرو و ساخت قطعات نیز شاهد رشد قیمت سهم‌ها بودیم. گروه خودرو در حالی امروز در بیشتر نمادها شاهد افزایش قیمت بود که در روزهای گذشته روند کاهشی را تجربه کرد.

ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران امروز به رقم ۱۸۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به رقم ۸۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. همچنین تعداد معاملات این بازار به بیش از ۴۸ هزار نوبت داد و ستد رسید.

آیفکس نیز ۷.۸ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۰۷۸.۵ افزایش یافت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۲۷۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به عدد ۲۱۷ میلیون سهم و اوراق مالی دست یافت.