بورس بر بال این سهم ها رشد کرد / چه سهم هایی بیشترین تقاضا و رشد قیمت را داشتند؟

 در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید ۲ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان شد و نمادهای تاپیکو، خزامیا و خگستر بیشترین صف خرید را داشتند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد نیوز، در معاملات روز دوشنبه بازار سهام، شاخص کل بورس ۳۸ هزار و ۶۵۶ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۴۶۵ هزار واحد رسید.

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید ۲ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان شد و ارزش صف‌های فروش به رقم ۶۸۸ میلیارد تومان رسید.

نمادهای تاپیکو (شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین)، خزامیا (زامیاد) و خگستر (گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو) بیشترین صف خرید را داشتند و بیشترین صف فروش به نمادهای تلیسه (دامداری تلیسه نمونه)، زشگزا (شرکت شیر و گوشت زاگرس) و زبینا (کشاورزی و دامپروری بینالود) تعلق داشت.

سهم‌های تاثیرگذار

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (با نماد معاملاتی فارس) بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص بورس داشت.قیمت سهام فارس ۴٫۷ درصد افزایش یافت و به تنهایی ۴ هزار و ۴۱۳ واحد شاخص کل بورس را بالا کشید. پس از فارس، فولاد، شستا، تاپیکو، کگل، کچاد و خودرو دیگر نمادهای سبزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر رشد ۲٫۷ درصدی بورس در روز دوشنبه داشتند.

بیشترین رشد قیمت

در بورس، شرکت ایران ارقام (با نماد معاملاتی مرقام) بیشترین رشد قیمت را داشت. پس از مرقام، شاراک (پتروشیمی اراک) و انرژی۳ (سایر اشخاص بورس انرژی) بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در فرابورس نیز اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی (تملی۸۰۸، تملی۷۰۸، تملی۸۰۴، تملی۶۱۲، تملی۸۰۸ و تملی۸۰۵) با رشد ۵ درصدی قیمت، بیشترین رشد قیمتی را داشتند.