دوشنبه 1 مرداد 1403
خانهکسب‌وکارهای دانش‌بنیانرایانه و ارتباطاتبه تعویق افتادن عرضه اسپیکر هوشمند اپل تا ۲۰۱۸

به تعویق افتادن عرضه اسپیکر هوشمند اپل تا ۲۰۱۸

اپل اسپیکر هوشمند خود را با تاخیر در اوایل 2018 راهی بازار می‌کند. همچنین گفته می‌شود مدیر امور تنوع نژادی اپل تا آخر سال میلادی این کمپانی را ترک می‌کند.
سخنگوی اپل می‌گوید کاربراندر آمریکا، انگلیس و استرالیا اسپیکر هوم پاد را در سال 2018 دریافت خواهند کرد.این دومین محصول اپل است که با تاخیر در عرضه مواجه می‌شود. پیش‌تر نیز عرضهایرپادز- هدفون بی‌سیم اپل – با تاخیر مواجه شد و حالا هوم پاد با مشکلی مشابهروبرو می‌شود.

به گزارش رتبه آنلاین،دلیل رسمی برای تاخیر در عرضه هوم پادِ 349 دلاریبیان نشده است، چرا که اپل فصل فروش کریسمس را از دست خواهد داد که این به ضررکمپانی است. اما ظاهرا به دنبال عرضه هوم مینی گوگل و محصولات هوشمند جدید آمازون،اپل احساس می‌کند هوم پاد تقریبا قدیمی، خیلی حرفی برای گفتن نداشته باشد و بههمین دلیل ترجیح می‌دهد در خفا، اسپیکر وایرلس خود را آپدیت کند تا کاربران تشویقبه خرید این محصول گران‌قیمت شوند.

از سوی دیگر، دنیس یانگ اسمیث به عنوان مدیرامور نژادی اپل 6 ماهی است پست جدید را تحویل گرفته اما ترجیح داده که اپل را ترککند.بنابراین وی تا آخر امسال در کمپانی می‌ماند و سپس برای همیشه اپل را ترک می‌کند.قرار است کریستی اسمیث مدیر سابق در Deloitte جایگزین وی شود.

اپل معتقد است تنوع نژادی در کمپانی باعث توسعهنوآوری و خلاقیت می‌شود و فردی مانند کریستی می‌تواند این ماموریت را به خوبی جلوببرد.

اما «دنیس یانگ» در اجلاس جهانی جوانان در کلمبیادر ماه اکتبر گفته بود در یک اتاق 12 مرد سفید پوست چشم آبی بلوند وجود دارند و آنوقت صحبت از تنوع نژادی می‌کنند. وی زمانی این سخنان را بر زبان راند که کمپانی‌های آی تی در سیلیکون ولی تحت فشار شدید قرار گرفتند تا از نژادهای مختلف در بخش‌های مدیریتی خود استفاده کنند. سخنان وی به مذاق مدیریت ارشد اپل خوش نیامد ودنیس چند روزی غایب بود تا اینکه مجددا به سر کار بازگشت. اما حالا وی شخصا تصمیمگرفته است اپل را ترک کند.

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید