بورس نمایه

امروز سهامداران شرکت‌های خدمات انفورماتیک، ماشین‌سازی اراک و پرداخت الکترونیک سامان کیش در بورس و معامله‌گران شرکت‌های رایان هم افزا و هتل پارسیان کوثر اصفهان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از مشرق، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۱۱ هزار و ۶۴۸واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۸۲هزار و ۸۷۴واحد به کار خود پایان داد و بیش از یک میلیارد و ۸۰۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۲۹۶میلیارد تومان در بیش از ۲۹۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های خدمات انفورماتیک، ماشین‌سازی اراک و پرداخت الکترونیک سامان کیش بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های بانک سینا، پتروشیمی بوعلی سینا و فولاد کاوه جنوب کیش بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۱۰میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۸۳۹میلیارد تومان در ۱۳۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های رایان هم افزا، هتل پارسیان کوثر اصفهان و بیمه معلم بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و اعتباری ملل بیشترین کاهش قیمت را داشتند.