این سهام امروز بیشترین سود را داشت

امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، داروسازی اکسیر و سیمان اصفهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های زرین معدن آسیا، هتل پارسیان کوثر اصفهان و کشت و صنعت دشت خرمدره در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با رشد ۱۸هزار و ۱۲۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۲۷هزار و ۴۵۲واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۸میلیارد و ۵۹۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۲۷۹میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۶۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، داروسازی اکسیر و سیمان اصفهان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های نوش مازندران، گروه دارویی سبحان و بهنوش ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۹۱۷میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۵۱۷میلیارد تومان در ۷۹۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۶۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های زرین معدن آسیا، هتل پارسیان کوثر اصفهان و کشت و صنعت دشت خرمدره بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های داروسازی تولید دارو، پتروشیمی ارومیه و کشت و دام قیام اصفهان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.