یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
خانهگزارش روزانتظار 217 ساله زن ها برای دریافت حقوق مردها

انتظار 217 ساله زن ها برای دریافت حقوق مردها

جدیدترین بررسی مجمع جهانی اقتصاد از گسترده ترین شکاف جنسیتی در یک دهه گذشته خبر داد و نوشت؛ زن‌ها باید 217 سال صبر کنند تا به اندازه مردها حقوق بگیرند و حضور و معرفی در محیط کار همانند و به مساوات مردها داشته باشند.

به گزارش رتبه آنلاین، نتایج یک تحقیق نشان داد زن ها باید 217 سال صبر کنند تا به اندازه مردها حقوق بگیرند و حضور و معرفی در محیط کار همانند و به مساوات مردها داشته باشند. این تحقیق گسترده ترین شکاف در تقریبا یک دهه گذشته است.

مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد زن ها تنها اندکی بیش از نصف حقوق مردها را می گیرند، در محیط کار موفقیت کسب می کنند و شکاف اقتصادی میان جنسیت ها 58 درصد است.

سعدی زاهیدی، رئیس بخش آموزش، جنسیت و کار مجمع جهانی اقتصاد گفت: «در سال 2017 شاهد پیشرفت در تساوی جنسیتی و تغییر آن نخواهیم بود.»

امسال دومین سالی است که این نهاد سوئیسی وخیم تر شدن نابرابری اقتصادی را اعلام می کند. این شاخص با ارزیابی میزان مشارکت زنان و مردان در نیروی کار، درآمدهایشان و موفقیت ها در محیط شغلی سنجیده می شود.

مجمع جهانی اقتصاد، سال گذشته اعلام کرده بود که زنان برای رسیدن به تساوی اقتصادی باید 170 سال صبر کنند.این مجمع جهانی اعلام کرد هیچ کشوری این شکاف را پر نکرده است.

در مجموع، ایسلند، نروژ، فنلاند، روآندا و سوئد بیشترین امتیاز را در میان 144 کشور مورد بررسی داشتند. این پیشرفت در 4 حوزه بررسی شده است: آموزش، سلامت و نجات از مرگ، فرصت های اقتصادی و قدرت های سیاسی.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید