وقتی من را “لایک” نمی‌کنید افسرده می‌شوم!

?امروزه بیش از دو میلیارد نفر عضو «فیسبوک»، ۱٫۴میلیارد نفر عضو «یوتیوپ»، حدود ۷۰۰میلیون نفرعضو«اینستاگرام»، ۳۵۰ میلیون نفر کاربر «اسنپ‌شات» و ۳۳۰ میلیون نفر نیز عضو «توییتر» هستند و در مجموع حدود یک سوم ساکنان کره زمین از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
?شبکه‌های اجتماعی قواعد و قوانین خاص خودش را دارد؛ به طوری که تعداد «لایک»‌ها در اینستاگرام یا فیسبوک و تعداد پاسخگویی به «توییت»‌ها در توییتر یا فالوئرها در یوتیوپ به معیار جدیدی برای موفقیت و افتخار کاربران تبدیل شده است.
?افراد برای دریافت لایک بیشتر از ساختمان‌ها، پل‌ها و کوه‌ها بالا می‌روند و به کارهای خطرناک دست می‌زنند تا از خود تصاویری سلفی گرفته و در شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارند، از این رو تفریح “لایک گرفتن” امروزه خود به یک هدف تبدیل شده است.
?با اولویت پیدا کردن این جهان فرضی بر زندگی واقعی بیماری‌های روحی و روانی عجیبی نیز به وجود آمده است که از آن جمله بیماری«فومو» است که تهدیدی خطرناک بخصوص برای نسل بعد از هزاره دوم یا نسل «زد» (Z) یا همان کاربران زیر ۱۸ سال شبکه‌های اجتماعی شده است. به این ترتیب که وقتی در این شبکه‌ها مورد استقبال قرار نمی‌گیرند، دچار افسردگی می‌شوند.

منبع:جام‌جم